Žaneta
  (kontaktovat autora příběhu)
1. prosince 2023
Truchlení

Umřela mi sestra

Člověk si myslí, že se smrtí se potká až někdy v budoucnu,jako by se ho netýkala, jen občas zaslechne příběh.Řekne si, to je strašné, to bych nechtěl zažít.....Taky jsem si to říkala.Až jednou je toho součástí.Moji milovanou sestřičku jsme odvezli na pohotovost.Bolelo ji břicho a zvracela.Člověk si myslí,jede do nemocnice tam ji pomůžou.Ještě nic netuší...Na příjmu si sestřičku zkontrolovali a kvůli vyššímu Crp nechali tam.Následné dny Crp kleslo a měla jít domů.Tak hrozně chtěla, bála se doktorů.Jenže po 5 dnech šílený obrat a během jednoho dne kolaps orgánů,sepse a měsíc v umělém spánku...Přesně po měsíci přišel konec.Už jen ten měsíc kdy spinkala v umělém spánku byl pro nás psychicky hodně náročný.Člověk nejí, nedokáže spát, přemýšlí co se to stalo, jak je to vůbec možné.Každý den jsme za sestřičkou chodili.Na ty dveře ARO nezapomenu už nikdy...Tam jsem opravdu před nimi klečela a zbírala poslední sílu, kterou bych sestřičce dala....Tak tenká je hranice mezi životem a smrtí.Sestřička chtěla tak hrozně žít, bojovala neuvěřitelně, ale smrt ji nedala šanci.Nevím jak jít dál....Najednou nevím nic.Byli jsme šťastní, jezdili po výletech, poznávali nové místa, měli jsme všichni ješte tolik plánů,drželi jsme spolu a měli se moc rádi.Sestra byla(je)člověk,který nikdy nikomu nezáviděl,vždy pomohl,stačily ji maličkosti,nic nechtěla,jen se radovat ze života....Najednou je hrozná tma,nic nedává smysl.Proč musí rodiče pohřbít svoje dítě....Už nikdy nebude slunce tak hřát,todle nese člověk až do svého konce.

20 lidé vyjádřili účast.
dominik
2. prosince 2023
Nejhorsi je,ze se neda nic zmenit.

In reply to by Anonym (neověřeno)

Žaneta
3. prosince 2023
Bohužel nedá, to máte pravdu.Nepomůže nic....modlit se,prosit,křičet,brečet....ten čas nikdy člověk nevrátí.....

In reply to by Anonym (neověřeno)

Henrieta
15. prosince 2023
Dobrý deň, prajem úprimnú sústrasť. A koľko mala sestra rokov? Mojej kamarátke tiež umrela 40 ročná sestra na srdcový infarkt a zanechala 2 menšie deti. Stalo sa to v máji tohto roku. Jej rodina je z toho zdrvená, bol to šok. Zomrela v nedeľu ráno a to ešte v ten deň mali naplánované nejaké výlety. Kamarátka je tiež z toho zničená, pred 2 rokmi jej zomrel manžel a teraz sestra. Proste katastrofa. Najviac ma hnevá, že si svine žijú a tí dobrí idú ako tu píše aj Dominik. Držte sa, objímam vás a posielam silu. Henrieta

In reply to by Anonym (neověřeno)

Žaneta
3. ledna 2024
Dobrý večer, sestřička měla mít 34.Měla pohřeb ten týden, co měla oslavit narozeniny.Pocity nejdou popsat, člověk pořàd stojí jak opařený a nechce tomu uvěřit, protože když jen na malou chvíli pochopí, tak je to jak by vyrvali srdce z těla....

In reply to by Anonym (neověřeno)

Henrieta
29. ledna 2024
Žanetka, je mi to moc moc ľúto. Taká mladá žena odišla, hovorí sa, že smrť nechodí po horách, ale po ľuďoch. Chápem, že vás to musí veľmi bolieť, je to šok. Ja som ani žiť moc nechcela, keď mi umrela mamka na rakovinu, ale kvôli deťom som žiť musela. Tiež mám jednu sesternicu Žanetku a tiež jej zomrela 34-ročná sestra na rakovinu. Ich mamka sa z toho stále nevie spamätať, hoci je tomu už 5 rokov, ale ani sa nečudujem. A určite to musí všetko byť ťažké pre rodičov. Bože, držte sa a jedna taká rada odo mňa je to, že treba žiť pre tých, ktorí tu zostali, teda rodičia a najbližší. Ja viem, ľahko sa to hovorí, je to ťažké, viem, čo je stratiť milovanú osobu.

In reply to by Anonym (neověřeno)

Žaneta
26. února 2024
Děkuji Vám za napsaná slova...Musí se s tím člověk nějak naučit žít.Jeden den se jde hůř,jeden o trošku lépe.Jen mě děsí představa,že s tím se jde do konce života.S tou prázdnotou,bolestí a vším co zažil a už nic nebude jak dříve.Opravdu jediné co jde,je věřit,věřit a doufat,že až nastane náš čas tak si pro nás naši milovaní přijdou a budeme zase spolu.