Petra
2. prosince 2020
Prognóza

Tatínek s rakovinou v posledním stadiu přestává chodit a ztrácí chuť k jídlu

Můj 74 letý tatínek bojuje již 6 let s rakovinou prostaty.Nádor nebylo možné odstranit,rakovina byla už metastázovaná prakticky do celého skeletu.5 let podstupoval různou léčbu.Na jaře už paní doktorkorka vyčerpala všechny možnosti a táta se začal velice zhoršovat s chůzí.Po ct vyšetření které proběhlo ale nemá žadné zhoršení a potíže s chůzí nám nikdo nevysvětlil.Nyní už jen těžce dojde na wc,jinak ho vozím na vozíku.Prosím o radu na co se připravit,jak dál postupovat?Maminka se o něho stará sama a stále si myslí,že to zvládne,ale je patrné,že bude potřebovat pomoci.I když se snažím pomáhat já,chodím do práce a mám děti,nejdem si jistá,jak dlouho to zvládme a nerada vych aby táta musel do nemocnice.
Moc děkuji o radu

66 lidé vyjádřili účast.
Jana
  (kontaktovat autora příběhu)
5. ledna 2021
Dobrý den,ráda bych Vám a Vaší mamince vyjádřila veliký obdiv a úctu za to jak se maminka o manžela a Vy o tatínka stráte.Prošla jsem si tím také a to mě dovedlo tam kde jsem ted. Pracuji jako pečovatelka v domově seniorů,starám se o ty ,kteří takové štěstí jako Váš tatínek neměli.Dnes je mnoho možností jak se o tatínka postarat,je mi jasné,že mamince na to časem nebudou stačit síly,je možné kontakovat pujcovnu pomucek zapůjčit si postel,samozřejmě být v blízkém kontaktu lékaře, sestru,která bude k ruce a poradí ,aby tatínek netrpěl a měl dostatek léku a plen,méte právo být 3 měsíce doma a starat se o tatínka,aby jste mamince ulevila a hlavně být mu nablízku to je to co pro něj a pro maminku můžete udělat.Věřte,že nikdy není člověk připraven na odchod...držím Vám pěstě a přeji mnoho sil...jana
Libor
  (kontaktovat autora příběhu)
6. prosince 2020
Já jsem před 5 lety pomohl mému tatínkovi v 84 letech od metastází v celém skeletu metabolickou léčbou s vitamínem B17. Dnes je soběstačný, dokonce jezdí autem. Sice ho bolí kolena, ale obejde se bez léků na bolest. PSA měl na jaře jen 0,2. na kontrolu je pozván až zase na jaro.

In reply to by Anonym (neověřeno)

Henrieta
8. prosince 2020
Dobrý deň Libor, obdivujem vás ako ste ocovi pomohol. Mohli by ste mi napísať o metabolickej liečbe s vitamínom B17 niečo viac? Môj email je: galovicova@centrum.sk. Moja mama mi pred 7 rokmi zomrela na rakovinu, už nestihla dostávať ani chemoterapie, bolo to žalostné sa na to pozerať. Rakovina mi naháňa strach a nemám ani poňatia ako sa dá liečiť. Mám ešte 70 ročného otca a bojím sa o neho. Síce momentálne nie je chorý na rakovinu, ale táto choroba je pre mňa veľkým strašiakom. Ďakujem. Henrieta.

In reply to by Anonym (neověřeno)

Alena Dlouha
16. února 2021
Dobrý den, mohu poprosit o informace, děkuji. Dlouhá A.

In reply to by Anonym (neověřeno)

Simkova
12. října 2023
Dobry vecer,
muzete mi poslat vice informaci ohledne metabolicke lecby s vitaminem B 17?
Dekuji predem
Dana Simkova
Pavla
  (kontaktovat autora příběhu)
3. prosince 2020
Petro, pokud chcete tatínka mít doma, a jen trochu to půjde zkuste se obrátit na "Cestu domu" Pokud budou moci, pomohou. Jsou úžasní. Jinak by bylo dobře aby jste si přiblížili paliativní léčbu. I takové jednoduché věci, jako nenutit tatínka do ničeho co by nechtěl. Tělo už si v tomto stádiu samo říká co může a co chce a nechce. Maminka mi odešla před třemi lety a moc mi to pomohlo a jí ulehčilo neuvěřitelně odchod. Pokud chcete kontaktujte mě a pošlu Vám info. Nebo se obraťte přímo na "Cestu" Jistě Vám poradí.