35

Klub Podvečer

Klub Podvečer nabízí pomoc a podporu pozůstalým. Je to prostor pro setkání lidí, kteří mají podobné zkušenosti a prožívají podobné životní období. V klidné a přívětivé atmosféře zde mohou sdílet své zkušenosti, starosti i radosti.

Poslední aktualizace stránky proběhla dne 8. 6. 2016, verze pro tisk (tato kapitola)

Klub Podvečer provozuje nezisková organizace Cesta domů, z. ú. v Praze. Klub Podvečer nabízí přátelskou a otevřenou atmosféru s posezením u čaje a kávy těm, kteří se vyrovnávají se ztrátou blízkého člověka.

Po ztrátě blízkého člověka, o kterého jste se dlouho starali, po jeho smrti a starostech kolem pohřbu na vás může situace náhle a velmi těžce dolehnout. Možná pocítíte bezmoc, vyčerpání, beznaděj a hluboký smutek. Ačkoliv po čase nejhorší bolesti pominou, stále znovu se k vám mohou vracet návaly smutku, možná i vzteku a zoufalství a vy se cítíte velmi osamělí. Nabízíme přívětivý prostor pro sdílení vašich prožitků, zkušeností, obav i radostí.

Klub podvečer

 • těší a pomáhá v těžké životní situaci
 • poskytuje informace
 • pomáhá se zorientovat
 • umožňuje sdílet pocity, obavy a zkušenosti s lidmi, kteří mají stejné starosti, či s těmi, kteří podobně těžké období prožili a přiměřeně zvládli
 • pomáhá překonat nejistotu, izolaci a osamělost

Podívejte se na program klubu Podvečer a vyberte si!

Uvítáme, když dáte svoji účast předem vědět do Poradny Cesty domů: tel. 775 166 863, 283 850 949, E-mail: podvecer@cestadomu.cz.


Pokračujte ve čtení

 • 45
  Nablízku truchlící osoběBezprostředně po úmrtí blízkého člověka bychom měli pozůstalému poskytnout citovou oporu a projevit účast při jeho bolesti. Často se toho bojíme a nevíme, co máme říkat.
 • 55
  Děti truchlí jinakDěti přijímají zprávu o ztrátě někoho milého většinou daleko klidněji a vyrovnaněji, než si rodiče nebo jiní dospělí lidé kolem představují. Pomoc, kterou dětem v jejich smutku a truchlení máme poskytovat, nekončí sdělením oné smutné události nebo pohřbem, ale má pokračovat tak dlouho, jak dlouho se dítě s onou ztrátou vyrovnává. V období truchlení děti potřebují častěji než jindy ujišťovat, že jsme s nimi a že je máme rádi.