Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Henrieta
12. října 2022
Dominik, viete ja tiež mám strach (aj keď som veriaca) z druhého sveta. Čítala som mnoho kresťanských kníh. Ja viem, že vy nie ste veriaci, je to cítiť z vašich príspevkov. Ja vás ale nesúdim, je to čiste vaša vec, či veríte alebo nie. Skúste si pozrieť film Nebo nie je výmysel, je to pekný film, možno sa na všetko budete inak dívať a trochu sa vám uľaví. Tiež sa p. Boha bojím, niekedy aj ja strácam vieru, lebo sama som chorá. Obdivujem svoju mamku, že svoju chorobu zvládala bez pomoci psychológa. Ona sa ešte usmievala, keď som ju chodila do nemocnice navštevovať. Vedela, že má rakovinu a myslela si, že bude žiť ďalej, ale každým dňom slabla stále viac. Brat bol u nej, keď zomierala. A tej mojej švagrinej vadilo, že bol brat u nej do poslednej chvíle. Moja švagriná je veriaca, ale je divná, zakazovala, aby moja mamka volala z mobilu domov, lebo brat so švagrinou jej dali svoj mobil, keď mama odchádzala do nemocnice. Báli sa, že mama veľa peňazí pretelefonuje a švagriná vedela, že mamka umiera. Aj medzi veriacimi je kopu zlých ľudí, nedokážem to pochopiť. Nemám v láske svoju švagrinú. Je to nepríjemná a náladová osoba. A vidíte - všetko má, rodičov, manžela, ktorý ju poslúcha a 3 deti, ktoré ju tiež musia poslúchať. Ona moju mamku neznášala ani moja mamka ju, lebo švagriná chcela všetko ovládať a všetko musí byť podľa nej, inak sa zlostí. Je strašne sebavedomá. Možno ste lepší človek ako niektorí veriaci. Záleží na povahe človeka. Ja vás chápem, aj vašu bolesť, tiež som si tým prešla. Ja som sa nejako zmierila po čase s maminou smrťou, ale v poslednom čase mi je smutno, keď si na ňu spomeniem. Dala by som neviem čo za to, keby som s ňou aspoň chvíľu mohla byť. S mamkou bolo dobre, nikdy som sa pri nej nenudila. Je mi ľúto aj vášho otca. Verte, že sa s ním raz stretnete, ja tomu verím, skúste aj vy. Veľa síl vám želám a píšte. Henrieta

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?