Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

Natálie
  (kontaktovat autora příběhu)
20. září 2022
Doprovázení

Glioblastom mozku v poslední fázi

Dobrý den manželovi (35 let) byl před rokem diagnostikován Glioblastom mozku, následovala operace, která dopadla dobře, chemoterapie a ozařování. PET/CT a MRI byli až do června vždy v pořádku. Dle prognóz jsem byla vděčná že to bylo jak to bylo i když samozřejmě průběh léčení nebyl vždy růžový. V srpnu po MRI byl nález 4cm v poresekční dutině - což by ještě doktor reoperoval, bohužel tam byli ještě dva další nálezy - tudíž neoperabilní. Dávka ozařování byla vyčerpána a chemoterapie už nezabírá vzhledem k vývoji. Tedy verdikt je, že není už žádná cesta a stav se bude jen zhoršovat. Vzhledem k diagnóze mi samozřejmě není nikdo schopen říct co mě konkrétně čeká, protože nikdo neví na která místa budou nádory tlačit. Stav se začal horšit z týdne na týden a ze dne na den a já si najednou nejsem jistá jestli to všechno zvládnu. Máme spolu 5ti letého syna a musím také pracovat (naštěstí mohu z domova) jinak bychom to vše neutáhli. Bojím se co bude, nechci ho umístit do hospicu mezi cizí lidi, protože bych si to dávala za vinu a možná i on mě, ale zase nechci, aby byl syn svědkem nějakých nehezkých situací. Nevím jak z toho ven. Tak moc bych to chtěla zvládnout doma, ale zároveň musím myslet na syna a co je pro něj nejlepší. Pokud máte někdo zkušenosti s poslední fází Glioblastomu, budu ráda za vaše zkušenosti. Hodně sil všem.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?