Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Adina
  (kontaktovat autora příběhu)
1. srpna 2022
Dobrý den paní Ivo. Otázky ohledně pohřbu a uložení urny jsme s manželem vyřešili již dávno. Každý to má jinak, někdo si přeje velkolepý pohřeb, jiný zase naopak. Já to mám jak se říká "za pár", takže musím řešit co s mými ostatky a moje rodina je s tím srozuměna.
Pohřeb odmítám, nechci, aby rodina trpěla, naposled jsem byla na pohřbu mých rodičů a dost to se mnou zamávalo. Pro sebe žádám kremaci, bez přítomnosti kohokoliv. Žádné parte. Popel z urny časem rodina rozpráší, v mém případě ve Vltavě, kterou jsem křtěná. Vzpomínku na milovaného zesnulého nahradí fotka, svíčka a vzpomínka na hezké časy. Co se týká Vašich zvědavých sousedek, řekněte jim, že jste splnila přání maminky, nemusí každý vědět jaké. Já bych nikdy urnu svých blízkých v bytě nebo na zahradě nechtěla, hodně bych trpěla, ale každý má jiný názor, který respektuji. Někdo si třeba řekne, rodina jí ani nevypravila pohřeb, lidi budou vždy pomlouvat, ať se to týká třeba pohřbu. Což je velmi smutné. Rozhodujte jenom sama za sebe, jak to cítíte Vy a ne nějaké sousedky Kdyby měly v sobě jenom trochu empatie, tak Vám nikdy takové otázky nepokládají.




Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?