Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Jana
  (kontaktovat autora příběhu)
8. ledna 2022
Milá paní Henrieto, je mi moc líto, že Vaše maminka musela tak hodně trpět, hnusná nemoc! Vůči smrti jsme absolutně bezmocní. Můžeme se vzepřít a bojovat, můžeme se snažit umírajícímu život trochu prodloužit, ale nakonec smrt stejně přijde a je konec. Celý život jsem se o své blízké strašně bála, stále mi přicházelo na mysl, že mi mohou umřít a jak to zvládnu... no, nepomohlo nic. Bojím se stále, ale vím, že je to zbytečné. Říká se, že jedině smrt je spravedlivá. Bohužel není spravedlivý způsob umírání a nakonec ani ta smrt není úplně spravedlivá. Svíčku má někdo kratší, někdo delší a vždy nesmírně bolí, když nám milovaní odejdou. Je to navždy, ale člověku to dojde až po dlouhých měsících. Snažím se žít a plnit úkoly, ale je to těžké. Měla jsem debatu s knězem. Řekl mi, že musím své milované propustit, aby mohli jít dále. Vše je jak má být a našim blízkým je už dobře. Mám to prý vše přenechat Bohu. V modlitbě se praví - buď vůle Tvá jako v nebi, tak i na zemi - no, já s tím mám velký problém. Kéž bychom se jednou mohli všichni setkat! Kněží mají jasno a žádné pochybnosti. Někdy jim to závidím. Každý člověk, který přijde o svého milovaného, zná ten každodenní stísněný pocit na hrudi. Toho se nejde zbavit. Chvíli truchlím pro bratra, pak pro maminku a tyto bolesti se prolínají. Nejraději bych sebou flákla na zem a řvala jako malé děcko. Před rodinou se ovládám, ale v domě jsou naštěstí prostory, kde jsem sama. Rozumem vím, že se nic nedá vrátit, srdce to však nechce pochopit. Těším se na spánek, že mi snad aspoň jeden z nich přijde do snů. Každému tady na diskuzi přeji hodně síly k překonání těžkého období života. Děkuji Vám za pochopení, povzbuzení a také za to, že jste hodná a empatická žena. Vašemu tatínkovi, Vám i dcerkám přeji hlavně zdraví! Myslete na to, že tatínek žije a můžete být spolu. Ať to vydrží co nejdéle. Jsme tady všichni na jedné lodi. Jana

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?