Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

RK
17. prosince 2021
Dobry den, ctu tady vase trapeni a rikam si, ze vam nemuzu nenapsat. Chtela bych vas podporit a sdelit, ze nic neni tak horke jak to vypada. Moje maminka objevila nekdy ve 2017 bulku na krku. Myslela si, ze je to jen tukovy nador, tak se na to rok vykaslala a neresila. Ve 2018 uz zacla mit problemy - bulka na krku znacne vyrostla a uz polykala stezi. Po vsech moznych vysetrenich diagnoza - zhoubny nador v polykaci casti krku. Sok jak blazen, hlavne pro me. Dostavala jsem se z toho pekne dlouho. Nabidli nam operaci - slavika a s tim spojen dozivotni handicap nemluveni. Toto mamka odmitla, tak zbyvaly jen ozarky a chemoska. Lecba probihala soubezne, tzn. 30 ozarovacek a 3 cykly chemosky. Behem cele lecby (3 mesice) a i potom mamka jedla pouze sondou do bricha (PEGem) a to i vodu. Usty nepolkla ctvrt roku vubec nic, pote jen male hlty tekutin. Pojidat zacla az tak 3 mesice po lecbe. Po celou dobu lecby mela opiatove naplasti, zacinaly jsme silou 25 a koncili na 75. Od bolesti nepomahaly, spis byla celou dobu v utlumu. Ozarky ji totalne spalily krk do krve, den co den jsem ho osetrovala dle instrukci sestricek. Po ozarkach a chemoskach mela mamka jeste operaci - vyjmuti jiz nekrotickych uzlin. Tim az dozivotne doslo k nasledkum lecby - castecne ochrnuti krku, omezene polykani, ztrata rozeznani chuti. Presto vsechno celou lecbu zvladla a se svymi 44kg pred lecbou a 38kg po lecbe zila krasne 3 roky. Zemrela nahle na sepsy ted v zari. Chci vam jen rict, ze i beznadejna situace muze mit stastny konec. Zkratka je potřeba stat nohama na zemi (pripustit si i tu spatnou variantu), ale zaroven nepropadat panice (doufat v uzdraveni). Nam nase onkolozka casem rekla, ze vubec nevěřila, ze se z toho mamka dostane a vidite to. I tak mala drobna bojovnice to dala, myslim, ze mela hodne silnou psychiku. Preju vam, at to zvladnete. Kdybyste chtel/a cokoliv probrat, klidne mi napiste, budu rada napomocna. Hodne sily, R.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?