Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Robin
12. července 2023
Dobrý den, co se týče operací a celkově i ozařování a chemoterapie tak to je nejhorší možná "pomoc". Pokud to někomu zabralo vždy je to jenom krátkodobý účinek a nebo opravdu velké štěstí. Co se týče prognóz tak ty ani člověk nemůže brát vážně. Čeští lékaři ví daleko méně než je obecně o glioblastomech známo v jiných zemích (ať už je to tím, že je práce nebaví nebo jsou 100 let za opicema). Mamka se 14 let léčí s glioblastomem, který měla po celou dobu v II. stupni, po snímkování v roce 2020 lékaři oznámili, že se nádor z jedné strany ohraničil a přechází do III. stupně s tím, že je potřeba nastoupit na chemoterapii a ozařování. Po této "léčbě" nádor zmizel a spolu s tím zmizely i svalové křeče, které mamka měla. V dubnu roku 2022 mamka začala zapomínat a přidala se taky inkontinence na co lékaři nasadili kortikosteroidy kvůli otoku právě z ozařování a řekli to je všechno co Vám můžeme nabídnout. Po nasazení přišlo malé zlepšení (pouze dočasné). Po několika dalších návštěvách byla mamce nabídnuta operace. Vzhledem k převáze rizik nad výhodami operace jsme operaci odmítli. Lékař v prosinci 2022 sdělil, že bez operace bude dožití max 3-6 měsíců. Rozhodli jsme se riziko podstoupit a úplně upustit od rad lékařů a dopování mamky 20 tabletkama denně. V červenci tohoto roku máme naplánované MRI (ne pro to aby lékař určil další postup ale abychom věděli co se s nádorem od posledního MRI stalo). Můj názor je, že je to celé vina léčebného programu (neoficiálně mi to jiný soukromý lékař přiznal, že kdyby se neozařovalo tak je to pořád stejné nebo roste úplně minimálně v horizontu několika let). Pokud tento komentář bude někomu, kdo má někoho v rodině nebo pouze známého, který má diagnózu glioblastomu nápomocný budu pouze rád. Rozhodnutí je na každém, zda chce léčbu podstoupit nebo ne. Já už ale vím, že aktuální léčba glioblastomu v ČR přivede nemocného do hrobu dříve než samotný nádor.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?