Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Jiří Fíla
  (kontaktovat autora příběhu)
15. března 2018
Dobrý den.
Jsem 68 letý pracující důchodce.Rád chodím do lesů s detektorem je to velmi vzrušující když něco pípne a já kopu a čekám co to bude tak že super adrenalin.Vždy po příchodu z lesa mám tělo unavené tak hned šup do sprchy.Zhruba před rokem jsem si všiml že mám v podpaží nějakou bouli.Myslel jsem si že je to od detektoru s kterým chodím každou neděli třeba 8 hodin a bez odpočinku stále mávám tak že se my udělala ta boule.Jenže se to dost rychle zvětšovalo tak jsem zašel k mé doktorce.Ta my řekla že to vypadá na zánět mízních uzlin a poslala mě na ultrazvuk.Tam doktor dost dlouho zkoumal co to je že prý je to pěkně zapouzdřené a zároveň hodně prokrvené.tomu jsem moc nerozuměl co je na tom tak divného ale poslal mě na vyšetření do tunelu.Tam mě to skenovali na dvakrát půl a půl těla že by jim to na jednou neproplatila pojišťovna.Ale doporučili my abych si to dal vyoperovat.Tak jsem šel na kudlu a nevím jak dlouho to trvalo ale vzbudil jsem se a cítil se dobře tak jako kuřák jsem vstal a že si jdu zapálit ven.Sestra mě nechtěla pustit že prý po těžké operaci musím ležet ale já paličák přesto šel.Když jsem se vrátil na pokoj tak říkám že jdu domů že nevím proč tam mám ležet mezi těžkými případy.Řekla že nejdříve za týden ale hned při vizitě jsem přesvědčil doktora že tam nebudu a budu docházet na kontrolu.Tak jsem šel domu mám to kousek a oni řekli že do 14 dnů dají zprávu jestli nádor 9x4 cm není zhoubný.Vůbec jsem si nedělal starost že by to mohl být rak.Ale přesně za 14 dní my volali s histologie že nádor je zhoubný.Nebudu popisovat co vše jsem musel ještě podstoupit zhruba měsíc různá vyšetření Motol Bulovka atd.Chtěli my tahat mandli že ba to mohlo být příčinou to jsem odmítl.pak operaci štítné žlázy že mají podezření že tam to bude mít ložisko.Také jsem odmítl.Na konec mě poslali do Kladna na dojednání chemoterapie.Tam mě lékařka řekla že z tunelů ani Radioaktivní látky kterou my dali a pak zase tunel ale nic nenašli tak že mám prodělat chemoterapii a 5 neděl souběžně ozařování.Já souhlasil a vše bylo dohodnuto že ve středu dostanu první látku chemoterapie.Pořád jsem o tom přemýšlel a hledal jsem na internetu jaké jsou následky této léčby a došel jsem k závěru že si nic léčit nenechám když se ani neví kde že je ten Satan jménem Rak schován.Večer v úterý jsem zavolal paní doktorce že jsem si to rozmyslel a že nic podstupovat nebudu a řekl jsem ji aby ty peníze co by to stálo raději investují do mladých co mají život před sebou.Ona mě přemlouvala jak je vše naplánované a prý že nejsem v pořádku pokud odmítám léčbu.Přesto jsem řekl že ani samy nevědí kde je ten nádor ukryt tak proč mám podstupovat léčbu.Ona my na to řekla že po všech vyšetřeních jsem na svůj věk v dobré kondici a to mě trochu zarazilo.Tak jsem se zeptal proč tedy mě posílá na ta vyšetření a léčbu a ona prý s prevence.
Já v tom ale cítím že nejde o vyléčení al o velký byznys pro pojišťovny a lékaře.Léčím se sám travkou a kurkumou a kopřivo pampeliškou a zatím se cítím dobře.
Omlouvám se nejsem spisovatel a možná píši trochu na přeskáčku.
Zdraví všem a pokud máte dotaz můžete se ptát.
S pozdravem Jiří Fíla.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?