Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

Jarmila
  (kontaktovat autora příběhu)
10. dubna 2016
Taky mě zůstalo,možná, méně než půl.
Manžel mě opustil před půl rokem,dnes by oslavil šedesáté čtvrté narozeniny. Odešel rychle,nečekaně a z toho šoku jsem se ještě nevzpamatovala.Odešel po 3 týdnech od zjištění diagnozy-neléčitelná,velice agresivní forma rakoviny.Poprvé od té doby jsem byla sama nakupovat-kytici na jeho hrob.Také jsem tak trochu schopná urovnat si myšlenky o tom,co se vůbec stalo.Žili jsme spolu 45 let a prožili hodně krásného ,někdy i toho horšího,překonali jsme spolu 2 roky vojny,já doma s dítětem,on v kasárnách,pak přišly pracovní povinnosti,manžel studoval a domů jezdil jen na víkendy-já opět sama ,ale už se dvěma dětmi.Byly doby krásné,ale i ty horší,kdy jsem to chtěla všechno zabalit.Děti začaly odrůstat,měli jsme více času na sebe,ušetřilo se i sem tam na nějakou dovolenou a život se zdál nekonečný.Před pár lety jsme si postavili malý domek,na důchod,aby jsme nemuseli koukat z oken paneláku ale měli i na důchodě co dělat.Teď,kdy jsem tu sama,přemýšlím co se svým životem.Žili jsme jenom pro sebe,nikoho jsme nepotřebovali,sami jsme si vystačili,přátel moc nebylo a někteří jsou již také u Pána.Jsem tu sama se svým smutkem,nemám s kým promluvit,raději se straním lidí,málokdo pochopí,jak mi je.Prošla jsem si podle psychologů všemi fázemi,ale ta poslední-smíření se s osudem nepřichází a nepřichází.Synové mi sem tam pomůžou,ale mají svůj život a spojit moje zoufalství se svým životem po nich ani nechci.Někdo by řekl-máš všechno dům,zahradu,auto -žij,ale jak ?Nic mě nebaví,u žádné práce nevydržím,nic nedodělám.Někdy je to na zbláznění,nejhorší jsou večery a dny,kdy je špatné počasí,nevím,co je to deprese,nikdy jsem je nezažila,ale teď se v nich zřejmě utápím.Odešel mi člověk,kterého jsem milovala ,kamarád,i chlap,který mě ,jak se říká,dokázal postavit do latě.A jak píšete,učím se žít sama,bloudím prázdným domem a hledám odpovědi na mé otázky a není kdo by odpovídal.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?