Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

JAROSLAVA
  (kontaktovat autora příběhu)
24. dubna 2018
Dobry den,jiz jsem na začátku diskuze i já psala o radu,pomoc,nebo ,zda se take stalo neco podobného nekomu-můj bratr diabetik zemřel pred mesícem-ja pořád trpím a mám velke výčitky,ze jsem ho do té nemocnice dávala-nebot on nechtěl,chtěl být doma a říkal,že chce domů-mam výčitky,že jsem si asi oddechla,ze nemusíme davat pozor na jeho záchvaty,ktere mel casto -mel vysokou hlad.cukru v krvi,a poslední dny mu bylo spatne od chřipky -asi se mi ulevilo,ze bude v nemocnici-já ani sama nevím-věřila jsem,ze tam na nej dají pozor,cukr mu srovnají a jak se vyléčí ,tak se zas vrátí.Nikdy bych nevěřila,že se něco takového stane-a po bratrově smrti jsem si uvědomila,jak moc mi schází a ,jak moc jsem ho milovala,ale nedavala jsem to najevo a jsem z toho všeho tak hrozně smutná,že si říkám,ze se to melo stát raději mě.....již nemohu dál,mám strach o maminku,je již starší a smrt bratra bylo pro ni v životě nejhorší-co se mohlo stát-pořád pláče,je na lécích,které chvilku pomohou,ale smutek,žal a velike slzy se stále vracejí.Já bez léků take asi již nebudu-vzpomínám jaky byl,jak jsme spolu třeba řezali dřevo,a na spol.chvilky a je mi zle-tak hrozne se mi stýská,každy den a kazdou hodinu-chodím spát s myslenkami na bratra a ráno opet takto vstávám....nechci zapomenout-přeji si vrátit čas a aby se stal zázrak a on tu byl s nami.....V nemocnici mu ani nepomohli-ze zacátku se snazili,ale později to nechávali byt-ani nas neinformovali,ze bratr se horší-byl velice divny ke konci,jen spal a nebyl to on,mimo jednoho dne jsme tam kazdy den chodili-byl na normalním pokoji,dostal nemocniční zápal plic,ant.mu nezabírala,a vše se intenzivne zhorsovalo,kdyz jsme se ptali co a jak -tak nam bylo vzdy rečeno,ze by to melo byt lepsí po dalsích ant.a az ase mu srovná cukr -tak pujde domů-ani zádny naznak toho,ze je bratr horsí a stále horší,ze spatne jí a prestal i mluvit,kdyz jsme tam prijeli o víkendu-o posledním-tak mel ruce i nohy otekle a mel hypo-prosila jsem lekare at mu pomuzou a at to přezije-lekar nam rekl,ze ho ,stav je velice velice vázny a da ho na jip-tam ho dali,my pořád věřili,že ho zachrání-doktorka rekla,ze mu selhávají ledviny a ma v sobe hodne vody-jak ráda bych mu ledvinu darovala,ale jiz to pry neslo-vycevkovali ho az na jipu-na stan.pokoji ne-na jipu se snazili,ale po dalsím dnu bratra museli dat do um.spanku a pak dostal otravu a zemřel-ptám se pořád proč,proč neslo nic dělat dřív,proc jsem ho nechala v nemocnici,proc mu nedali lepsí leky ,neudelali bronchoskopii dríve..same otazníky-byla jsem i za prednostou kliniky ,a on mi rekl,kdyz bylo bratrovi 54-tak se přičítá 30let a rekne se,ze zemrel 84lety dedecek-ale to přeci nejde takhle říct,dale jsem chtela vedet,proc ho nedali na jip dříve a on rekl,ze prednost mají pacienti,u kterych ví,ze přežijí,a ja jsem z toho byla uplne na nervy a ptala se ho,zda vedeli,ze muj bratr zemre a on kyval-dále jsem se ptala,proc ho nedali na plicní a rekl,jdete se tam podívat,tam nemají volno-ja bych s maminkou a s celou rodinou,kdybych vedela jak na tom je delala vsechno proto ,aby mu bylo líp-byla bych schopná zburcovat nemocnice v cele republice i ve svete,hlavne aby zil-ptam se porád proc?chodili jsme tam,videli nas,kontakty meli,kdyby se prudce zhorsoval,zhorsoval se postupne-vyzadala jsem si i zdrav.dokumentaci-tak ani nevím,zda je orig.okop.-nebo prepsaná-není tam psaná ani pravda,ze mi jsme chteli,aby byl na aro,nebo jip-tam ho dali oni,kdyz se zhoršil-GLYKEMIE MU NEBYLA TAK CASTO MERENA ,JAK U DIABETIKŮ,KTEŘÍ NA TAKOVE VYKYVY GLIKEMIE TRPÍ.VŮBEC NEVÍM,CO SI MÁM MYSLET-ONI NEUDELALI -CO MELI-MAJÍ PŘECI PŘÍSAHU A DOKTOR JI MÁ PLNIT NAPLNO.A TO NEMLUVÍM O SESTRACH -KDYZ JSEM ZA NIMI SLA-BYLA JSEM NA OBTÍZ JEDNA REKLA,ZE PORAD NECO CHCI A MUSÍM CEKAT,PRITOM ONA SAMA VEDELA,JAK SPATNE NA TOM JE-VYKONAVAT BY TAKOVOU PROFESI BY MELI LIDÉ,KTERÍ NA TO MAJÍ A NE TI,KTEŘÍ SE NA TO NECÍTÍ-OMLOUVAM SE,ZA TAK DLOUHY CLANEK,ALE JSEM NESTASTNA.NECHCI PSÁT,ZE VSICHNI LÉKAŘI JSOU SPATNÍ-TO JISTE NE-A TECH DOBRYCH JE TAK CTVRTINA A STEJNE TAK SESTER. TED ASI NEMOHU VÍCE DELAT,JEN SE PTÁM PROC SE TAK STALO..A JSEM SAMÁ OTÁZKA A POCIT VINY A BEZNADEJE -ZTRATILA JSEM DŮVERU K LEKAŘŮM A NEVÍM,ZDA JSKO PACIENTI SPÍŠE NEJSME NA OBTÍŽ-VZDYT PRVNÍ JE ZAJÍMÁ,ZDA MATE KARTICKU ZDR.POJISTOVNY A NE LIDSKY ŽIVOT..PROSÍM VAS,KDO MÁ PODOBE ZKUSENOSTI........DEKUJI JAROSLAVA

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?