Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

Iva
  (kontaktovat autora příběhu)
13. listopadu 2009
Dobrý večer,
sedím u počítače a čtu si zkušenosti s umíráním. Byla jsem domluvena s personálem ústavu, že až bude můj přítel "odcházet po těžké nemoci" z tohoto světa, že mi dají včas vědět. Dali, ale on byl o 15 minut rychlejší. Ve městě jsem koupila 4 krásné rudé růže a když se mně prodavačka ptala, zda chci černou stuhu krátce jsem se zamyslela a pak rychle odpověděla že ne, že červenou. Byla určena živému člověku. Nikdy jsem mrtvého neviděla, tak když jsem přišla na pokoj radostně jsem se chtěla přivítat. V posteli však ležel můj přítel a jeho tvář měla barvu vosku.Pohladila jsem ho a byl zvláštně studený. Někdy, když jsem přišla neměl sílu zvednout víčka a nebo byl lenivý (jsem si myslela já) ne k smrti unavený a tak jsem si myslela, že tu "hru" se mnou zase dnes hraje. Opatrně jsem mu zvedla víčka a pohlédla do očí. Tentokrát byly jiné, úplně jiné, chladné,neosobní. Prostě zvláštní. Poprvé v životě jsem si za chvíli nato uvědomila, že pohlédla do očí smrti. Chovala jsem si tiše,sedla k postali teď už mrtvého člověka a šeptem mu sdělovala vše co jsem mu nikdy neřekla. Na závěr jsem ho ujistila, že vše špatné mu v tuto chvíli odpouštím. Měla jsem štěstí,velké štěstí, že mi byla tato vzácná hodina dopřána, abych se s ním v klidu navždy rozloučila.Říká se, že člověk by si měl zachovat obraz člověka svěží. Je zvláštní, že se mi v mysli vrací vzpomínka na jeho vzhled a krásné chvíle,které jsme spolu prožili. Moc mi pomáhá se teď s někým podělit o svůj zářitek. Mám čisté svědomí,že jsem jej pravidelně navštěvovala,snažila se, aby mu bylo dobře,aby o něj bylo postaráno.Bolí to a určitě dlouho bolet bude, ale mé svědomí je čisté. Dovedla jsem ho na samý kraj kam už každý musí sám.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?