Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Ilona
26. prosince 2010
Milá Sončo, čím déle není tatínek mezi námi, tím více mě napadá co jsem měla udělat jinak a říci atd. Napadly mě myšlenky, po přečtení zmiňované knihy o posmrtném životě - proč jsem tu knihu nečetla již v období tatínkovi nemoci. Pak jsem ho mohla utěšovat a uklidnit, jak píšeš i ty. Mohla jsem mu říci, tatínku, na druhé straně je to prý krásné... nemáš se čeho bát a jednou se potkáme a vše si povíme... jenže pokud si vzpomenu na poslední půlrok tatínkova života: ani představit jsem si nemohla! že tatínek zemře. Natož o tom mluvit a vůbec připustit tu možnost!! Přečetla jsem spoustu literatury. Ale jen na téma : Lék na rakovinu, app. Rakovinu vyléčit lze! ap. A povzbudívé fráze z knih mlela tatínkovi dokolečka v každé jeho slabé chvíli. Je mi mnohokrát smutno, když si vzpomenu na naše rozhovory ( a jako, že se mi detailně vybavují stále - a to už téměř po roce. Po novém roce to bude rok. Neuvěřitelné...) Pokaždé když tatínek začal s tématem co by bylo kdyby... zarazila jsem ho slovy - na to ani nemysli! Ty se uzdravíš a hotovo!!! Vůbec o tomhle neuvažuj! ...a teď mě to mrzí.Třeba chtěl povídat o tom jaké má pocity, čeho se obává, já mu mohla naslouchat a povzbudit ho - kdybych tu knihu četla dříve! Jenže bylo to silnější než já. Nedokázala jsem to přijmout, nechtěla o tom uvažovat, mluvit, připustit si to! Vyčítám si to každým dnem, ale představím- li si tu strašnou hrůzu v období tatínkovi nemoci, vybavuje se mi naprosto živě mráz po zádech zaslechla- li jsem někde slovo "smrt". Byla jsem na to moc slabá. Mrzí mě to...strašně :(

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?