Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

Karolina
  (kontaktovat autora příběhu)
8. srpna 2023
Dobrý den,mám zkušenost masivní plicní embolii u tchýně na dovolené si zlomila kotník.Po necelých 3 týdnech si začala ztěžovat že se jí hůře dýchá doktor jí řekl že to je větší zátěži a dál neřešil.Den po té mi volal její vnuk že z babičkou něco je.Tak se tam hned běžela ležela na posteli úplně promodrala nemohla dýchat tak sem ji zvedla a nadechla se hned sem volala záchranku a popsala situaci,před příjezdem záchranky mi přestala dýchat v náručí začala jsem s resuscitaci a následně dojela záchranka kde se ještě záchranářům pomáhala že stlačováním hrudníku po 17 minutách tchýně naskočila.Doktori v Motole ji nedávali žádnou šanci že by přežila ale nakonec se dostala do stavu že sice má myoklonicke záškuby těla občas hůře mluví ale myslí jí to,chodit může i když občas spadne a základní úkony taky udělá...takže ve zkratce co řekl doktor na konci léčby pokud člověk rychle zareaguje a záchranka přijede co nejdříve má člověk procenta na přežití ale bohužel po plicní embolii a zástavě srdce vám nikdo neřekne v jakém stavu se vzbudí..jde i o člověka jak se s tím popere...takže je možné že by vaše maminka přežila...

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?