Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

veruna
24. října 2014
Dobrý den vsem, před necelými dvěma mesíci mi odesel tatínek po 4 mesicnim boji se zánětem slinivky. 4 mesíce jsme bojovali jako lvi - on i celá nase rodina. Po mesíci bylo prý jasné pro doktory, jak to dopadne, nechteli jsme to slyset. Jeli jsme dále v modu - tata se vrátí. Jedna léčitelka nám rekla, ze umre, ze je o víkendu konec, ze jeho duse odesla, tatínek vydrzel další 4 mesíce, prý ho tu udržela nase láska. Vydrzel kvůli nám, byl to dar pro nás, donutil nás si dát věci do poradku, zaopatřit maminku a uvědomit si, co je dulezite. A az jsme pripustili, ze takto by to nechtel, tak zemrel. Dva dny před jeho smrtí jsem to rekla nahlas, přiznala jsem si, ze on by nechtel lezet a být zivoucí mrtvola. V pondělí 1.9. ráno jsem strasne moc plakala, za 2 hodiny mi zavolali z nemocnice, ze zemrel. Na ten okamzik nikdy nezapomenu. Bolí to strasne moc, vrací se mi okamziky z nemocnice, nekdy si dávám vinu, ze jsem mela delat ještě víc. Pak hledám viníky zase jinde. ... Tak se to porad motá. Okamžikem jeho smrti jsem dospela, doteď jsem si připadala i ve svém veku porad decko, ted jsem skutecne zestárla a dospela. Tatínek nás vychovával do poslední chvíle, za to mu nesmírne dekuji. Po jeho smrti jsem pak zjistila, jak ho vnímalo okolí, byl to velmi uznávaný odborník, skutecný kamarád a clovek s velkým srdcem. Na pohrbu ke mne pristoupil cizí clovek a řekl mi: "Vás otec byl nejlepším člověkem na svete, kterého jsem znal." Za to mu moc dekuji, nemusel to udelat a presto udelal. Doufám, ze cas otupí bolest a ta beznadej a prázdnota se zmensí. Verím v Boha, verím v Andely a to mne drzí. Verím, ze dosel tátuv cas, neb jinak si to vysvětlit nedokázu - PROC? Nevolám ho. 2x se mi o nem zdálo a udelal v tom snu neco, po cem jsem moc touzila. Řekl mi v tom snu, ze mne miluje, ale ten sen se odehrával v nemocnici, on v tom snu umíral a já i on jsme si prožili tu bolest znova. Zmenil se nám vsem pohled na svet, na důležitost věcí a doufám, ze to ponaučení, které jsme si z tohoto mela nase rodina vzít, vydrzí. Tatínku, moc Ti dekuji a jsme Ti všichni vdecní za všechno, co jsi pro nás udelal. Milujeme Te. Vsichni, co jste nekoho ztratili, drzte se a cekejte, az to cas otupí, nic jiného se na to nedá ríct.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?