Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Lexy
13. června 2014
Statečná Aničko,paní doktorka měla pravdu,že se lidem umírá lépe samotným,mluví ze zkušenosti.Jak jsem již psala na tomto portálu,před měsícem mi zemřela maminka.Byla 2 měsíce v LDN,kam jsem za ní každé odpoledne chodila.abych jí posloužila a ulehčila chvíle trávené na tomto místě.Byla tam přeložena z interního oddělení na měsíc na doléčení(?!).Po 3 týdnech přestala chodit a pak už byla den po dni horší a horší.Snažila jsem se působit optimisticky,ale jakmile jsem za sebou zavřela dveře pro slzy jsem neviděla na cestu.3 dny před smrtí prodělala po pádu z postele mozkovou mrtvici a o té hrůze se ani nebudu rozepisovat.A ten poslední den,co tu s námi ještě byla jsem již věděla,že umírá.Návštěvy u nás na tomto oddělení jsou od 14h-17h.Musela jsem tedy odejít neb se zamyká.Srdce mi to rvalo!!!V 18h mi volali že zemřela.Také mně nesmírně trápily výčitky svědomí,že jsem jí v tu nejtěžší chvíli nedržela za ruku.Ale po přečtení POSLEDNÍ CHVÍLE v sekci rady a informace jsem tu situaci přehodnotila a nyní si připouštím,že svou přítomností jsem jí bránila zemřít.Ačkoli dle lékařky mně prý již neslyší a nevnímá,tak jsem jí hladila a mluvila na ní.A zřejmě jsem působila rušivě.Po mém odchodu vydechla naposledy.Něco pravdy na tom zřejmě bude.Výčitek jsem se úplně nezbavila,ale jsou takové to "kdyby".Kdybych se jí za jejího života víc věnovala!Kdybych jí nezatěžovala mými problémy!Kdybych jí více pomáhala!Tento týden jsem si přivezla domů urnu.Nemám pro ní hrob ani peníze na něj.Tak bude zatím u mně.Dnes by oslavila 75 narozeniny.A tak jí tam nahoru posílám vzkaz:BYLA JSI TA NEJLEPŠÍ MÁMA NA SVĚTĚ!MOC TĚ MILUJI A MOC MI CHYBÍŠ!CHYBÍ MI TVÉ UTĚŠOVÁNÍ,TVÉ RADY,KTERÉ MI OBČAS LEZLY SILNĚ NA NERVY.Tak vidíš statečná Aničko,snažila jsem se tě uklidnit a nakonec jsem tě možná jako sebe rozbrečela.Ale jak by řekla moje maminka:"Přestanˇ už konečně bulet,ničemu tím nepomůžeš!"Těmi výčitky si to truchlení jen zhoršujeme,ale je nás jistě víc co si namlouvá,že nemá čisté svědomí.Mnohdy třeba zbytečně.Tvá poslední věta,že musíme bojovat,je velmi pravdivá.Musíme bojovat se sebou samými,už k vůli svým manželům a dětem,které jednou čeká ten boj také.Tak konec nesmyslných výčitek a vzhůru zpátky do života!!!

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?