Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Alena
  (kontaktovat autora příběhu)
31. července 2013
Darinka, prijmite uprimnu sustrast.
Moja najmilovanejsia MAMINKA ma opustila 17.6.2013. Bol to najhorsi den mojho zivota.
Vas pribeh mi pripomina ten moj/nas. Maminka sa v aprili zacala stazovat na bolesti hrdla. Obvodna lekarka jej diagnostikovala chripku a predpisala antibiotika, ktore vsak MAMINKA nedobrala, nakolko jej nerobili dobre a tak skoncila po par dnoch opat u obvodnej lekarky. Ta ju poslala k plucnej, ktora jej po vysetreniach a RTG oznamila, ze to nie je chripka, ale silny zapal priedusiek hraniciaci s astmou a predpisala jej nove antibiotika ako aj sprej Ventolin. MAMINKA lieky poctivo uzivala, avsak o ziadnom zlepseni zdravotneho stavu nemohla byt ani rec. Stale MAMINKA nic nevykasialvala, nevedela sa zbavit vysokych teplot a tak som s nou zasla opatovne k obvodnej lekarke. Ta MAMINKU popocuvala a skonstatovala, ze je zabetonovana hlienmi az po lopatky. Okamzite urobili MAMINKE interne vysetrenie (srdiecko mala v poriadku) no aj napriek tomu sa jej dychanie zhorsovalo zo sekundy na sekundu a tak ju obvodna lekarka poslal na centralny prijem do nemocnice. Sestricka sa nemohla dovolat sanytky a tak som ja objednala taxi. Cestou od lekarky do nemocnice mi MAMINKA skolabovala v taxiku. Zavolala som okamzite 112-tku ozrejmila som situaciu a povedali, aby sme pokracovali v ceste do nemocnice, ze nas budu cakat vonku. Cuduj sa svete po par minutach sme zastavili pred CP avsak NIKTO!!! na nas (teda moju MAMINKU) necakal. Musela som narobit krik a ist zavolat lekarov ja!!! MAMINKU museli 2 x ozivovat. Skoncila intubovana v umelom spanku na ARE (v Bratislave na Antolskej). Chodila som za nou kazy kazdulinky den.... MAMINKA mala chut a silu bojovat. Bola maximalne trpezliva a cely personal, vratane primara ku pochvaloval, ze taku bojovnicku si uz dlho nepamataju. Avsak intubovana bola viac ako je pripustne a tak sa MAMINKE urobili vnutorne prelezaniny. Az potom jej urobili tracheostomiu avsak nastali dalsie komplikacie - museli jej transplantovat STENT, nakolko jej zle urobili tracheostomiu a ked pila (prijimala iba tekutiny), tak jej polovica vytiekla cez dierku (tu tracheostomiu) a druha polovica jej stiekla do pluc. STENT jej zrejme pomohol, avsak trpela velkymi bolestami. Niekolkokrat sa jej pokusili vybrat kanylu z krku, ale MAMINKA to neudychala. Na ARE bola skoro mesiac. Potom ju prelozili na JIS-ku. Tam zial po par dnoch umrela :( Pricina umrtia HEMORAGICKY SOK PRI KRVACANI Z TRACHEY. Dozvedela som sa, ze ju rano sestricky umyvali a ked ju davali zo sedu do ľahu, kanyla v krku sa jej vzpriecila do strany a pretala jej tepnu. Zacala okamzite masivne krvacat a behom par minut bol koniec. Doteraz nerozumiem a nikto mi nevie zodpovedat otazku, co bolo pricinou, ze jej zlyhali pluca. MAMINKA bola nefajciarka. NEROZUMIEM UZ VAZNE NICOMU. MAMINKA mi chyba najviac na svete.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?