Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Ludka
7. února 2013
Ahoj Marketka, prajem ti vela sil pri zvladani tejto tazkej situacie. Ja som si tym presla pred polrokom a pocas mesiac dlheho maminkinho trapenia som schudla 6kg, Boli to riadne nervy a mala som co robit aby som to ustala. Ak mozem poradit, urob pre maminku vsetko co sa da, aby si si to potom nevycitala do konca zivota ako ja! Tiez som prihliadala na maleho syna a robotu a stale som si myslela, ze mam este cas a zrazu bolo neskoro na prevoz domov aj na rozlucku. Moja mamima mala takyto isty priebeh choroby, bolelo ju brucho a tri tyzdne vkuse zvracala, bolo to ako v horore - vidiet ju trapit sa a nevediet jej pomoct. Najprv jej zostavali 2-3 mesiace zivota, potom sme ratali uz len dni a hodiny. Ak sa ti da, poziadaj svokru alebo kamaratku nech sa ti na par dni postara o malicku, pripadne ju odstav aj z kojenia, a radsej chod na par dni za maminkou. Vybav jej nejaky hospic alebo ju zober k nej domov. A co surodenci, ze by ste sa pri nej striedali. Vydrz to par dni, uvidis aka bude spokojna maminka a ty budes mat pokoj v dusi. Hovorit jej nic nemusis, ona sama to pochopi a vyciti co sa deje.
Mne doktrori povedali, ze mamka je na dozitie ale jej to nikto narovinu tak nepovedal, len to mlcanie alebo tichy plac svedcilo o tom, ze to sama vycitila.
Musis ty sama vediet kolko mas sil a ake mas moznosti byt s maminkou posledne dni jej zivota. Ja som neurobila maximum a to ma teraz velmi tazi. S umieranim to bola moja prva skusenost a dnes uz viem, ze ak sa to este raz zopakuje, budem konat uplne inak.
Drzim palce a nech to dopadne akokolvek, daj uz teraz maminke najavo vsetku svoju lasku a povedz jej co vsetko pre teba znamena. Budem na teba mysliet a drzim maminke palce aby sa co najmenej trapila...

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?