Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

petra
3. února 2013
Ludka ...presne to čo pišeš som zase zažiavala s maminkou aj jaa...vela krat sme sa rozpravali o smrti,...že ako to asi je,ked človek zomrie,,....mamina vždy vravela,že veri v nekonečnu energiu..neverila v Boha..ale verila,že človek je enrgia a enrgia sa len tak nemože vyparit ,musi fungovat dalej..vela krat sme si rozpravali pribehy zo života o ludoch,ktori zomreli a potom sa o par mesiacov ,rokov ozvali nejakym sposobom svojim blizkym ,ktorych milovali...napr jedna pani mala strasne rada svojho ocka..on bol elektrikar,a ked zomieral na rakovinu,slubil svojej dcere,teda,že ked zomrie zablika jej nejak svetlom,že ved je elktrikar tak to zvladne..a potom zomrel a stalo sa...jeho dcera bola strašne smutna..a raz večer ked bola sama doma..len tak jej začala blikat žiarovka v izbe...najprv tomu nechapal a potom jej došlo,že je to jej ocino..no neviem,či to tak bolo..a či sa to može stat..ale vtedy sme s maminou tomu verili,ked sme sa o tom rozpravali..lenže maminak mi nedala ziadne znamenie,volala som aj roznym vešticiam,a a takym ,čo sa zaoberaju snami,alebo posmrtnym životom...pytala som sa či mi maminka nechala nejaky odkaz..povedali mi,ževraj len mi posiela velku pusu a mam si davat pozor na kamaratky..neviem neverim tomu,že by mi nechala takyto odkaz hmm...ona by mi nechala určite iny...viem,že keby mohla,nenechala by ma trapit takto,a určite by mi dala nejak najavo,že sa ma dobre a ze sa nemam uz tym zaoberat a mam žit normalne dalej a araz sa stretneme...čakam stale na nejake znamenie....od mlada som mala sen....snival sa mi ked som mala 16 rokov,..v tom sne som videla maminku na nemocničnom balkone,sediet na invalidnom voziku...z toho sna išiel strašny strach..ked som sa zobudila triasla som sa a plakala..odvtedy som sa o maminu bala ako nikdy...nikomu som o tom sne nepovedala...az mojmu priatelovi...kd sme maminku doviezli do nemocnice...ona nechcela vystupi z auta.povedala ze nechce ist do nemocnice,ze chce ist domov,bola strasne opuchnuta ,ledva chodila..tak som povedala priatelovi,nech ide vypytat invalidny vozik z pohotovosti..tak ho doniesol a maminku zobral na nom na pohotovost...ked som ju zbadala na tom voziku mala som strach ako vtedy v tom sne....vravela som si,že dufam,ze to nema s tym snom nič spolocne....lenže mamina sa počas pobytu v nemocnici stav zlepšoval najprv teda ležala na jednotke intenzivnej starostlivosti,bola v bezvedomi,ja som vzdy prisla ku nej chytila som ju za ruku a položila som jej ju na moje bruško,že snad jej pomože malinky v mojom brušku ,že jej da enrgiu a silu aby prežila...a mala som pocit ze jej to pomaha..zotavovala sa..prelozilu ju na interne oddelenie....tiež vedla nej najprv ležala jedna pani,ktorej zlyhavala pečen..bola v kome,sem tam sa z nej prebrala a potom do nej zase upadla...mamina ked ju videla ,myslela si,ze sa z toho dostane...ale zrazu ta pani zomrela...mamina mala strach videla som to na nej..lebo ta pani mala to iste čo mamina,tiež jej zlyhavala pečen...lenže s tym rozdielom,že mamina

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?