Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

petra
21. ledna 2013
ahoj Ludka presne presne..ako pišeš..uplne to iste..ja to mam tak isto doma...nikto sa so mnou o mamine nerozprava ani kamošky,lebo to ani jedna nechape vsetky maju maminu,alebo maju taku s ktorou si ani nerozumeju takze to nikdy nepochopia..priatel mam mamu..a tiez povedal,ze kazdy raz zomrie..takze musime žit dalej,lenze to neni take lahke..ako sa mu to hovori..tiez stresuje koli blbostiam a ja sa na neho pozeram..aky je pokrytec..ze mne zomrela mamina,plačem stale a on len rieši blbosti same..nič podstatne...nepochopi to ked plačem proste a stale mu opakujem tie iste pribehy s mojou maminou,on mi hovori,ze ved už si mi toto iste minule rozpravala...ja viem..ale stale potrebujem o nej rozpravavt..ako keby tu bola so mnou..ved ona bola moja najlepšia kamaratka ..kazdy den sme si volali,byvali sme od seba 40 kmale navstevovali sme sa..ked sme mohli..ale tie rozhovory kazdodenne cez telefon na tie nikdy nezabudnem..dokazali sme spolu volat aj 3 hodiny v kuse....vsetko som jej povedala aj ona mne...ja som totiz mala problemy s partnerom,a vravela som jej vzdy ,ze mami,ja sa snim rozidem ,lebo uz ma stve a budeme byvat spolu len ty a ja..a ona sa wzdy smiala ze dobre..ze budeme chodit na dovolenky a poradime si same bez chlapov a teraz??? teraz som s tym priatelom,nemam nikoho ani ocina,ani maminku,ani brata lebo ten je v anglicku..som tu uplne sama..len s mojim miminkom....priatel to je take..neviem..tym,ze ma ani nechape ..je to zvlastne.......ked som bola v tretom mesiaci prisla ku mne,na par dni....a hned ako si vyzliekla bundu utekala ku mne a začala mi bozkavat bruško,na ten moment nikdy nezabudnem ,to bola pusa jedina pusinka,ktoru svojmu vnučikovi dala....a presne ako ty Ludka...aj ja mam stale jej veci kabelku v skrini stale dookola s v nej prehrabavam...mam jej mobil,ktory je vypnuty....uz mi z neho nikdy nezavola...mam jej topanky a trička,ktore nosim teraz ja....aby mi ju pripominali....a wzdy ked nieco kupim malemu Samuelovi..vravim si,ze do je od maminy pre neho...lebo ona mu chcela tolko toho nakupit a nič nestihla.....tak nakupujem ja za nu........ja na jej hrob ani nedokazem ist..vobec....žial bohu....ja by som to nezvladla zosypalal by som sa...ako na pohrebe....ked niesli rakvu,nechapala som ze to ona v nej lezi...kazdy raz ked idem niekam idem okolo jej hrobu len sa nan pozriem a slzy sa mi tisnu wzdy do oči..poslem jej pusu ,poviem jej na dialku lubim ta Mami ...a to je všetko.........tiez si stale hovorim,ze je len na dovolenke a raz sa mi vrati.....

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?