Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

In reply to by Anonym (neověřeno)

Ľudka
16. října 2012
Mne tiež zomrela maminka na rakovinu - pred tromi mesiacmi, ale čím viac čas pokročil, tým je to horšie. Teraz si ešte viac uvedomujem, že to DEFINITÍVNE NAVŽDY je skutočné a nezvratné. Trápila sa celý mesiac a hoci mi doktorka oznámila, že v liečbe nie je možné už pokračovať, povedala mi, že takto maminka vydrží ešte dva -tri mesiace. Keby som však vedela, že koniec príde tak rýchlo z jedného dňa na druhý, tak by som jej určite poďakovala za veľa vecí a povedala by som jej ako veľmi ju mám rada. Lenže ja som tú chvíľu premeškala a nikdy sa s tým nestotožním. Keď bola relatívne na tom ešte dobre, chodila som za ňou do nemocnice a nedala som na sebe poznať ako ma strašne trápi, že sa blíži koniec, nasilu som sa usmievala a nevyronila som jedinú slzu... keď už bola zhoršená, že nemohla ani rozprávať a nevnímala ma dobre, tak bolo na rozlúčku neskoro... vlastne ani vtedy som nemala síl povedať jej niečo krásne a povzbudivé. Navyše som jej sľubovala, že pôjdeme domv, hoci som tomu sama neverila. Jediné čo si priala vidieť môjho 5 ročného syna a ani to som jej splniť. Tie pocity čo vo mne ostali sú tak deprimujúce, tak bolestivé, že sa snáď nevymažú ani do konca môjho života.
Ten deň, keď som sa dozvedela, že ju treba len doopatrovať, mala som strašnu chuť odísť z tohto sveta, tak hrozne som túžila zomrieť...!!! a v deň pohrebu rovno skočiť za ňou...
Netuším či si tento článok ešte prečíta niekedy Katka, ale musela som naň reagovať, nakoľko máme rovnaké pocity a podobný zážitok s nerozlúčením. Prajem všetkým, ktorým predčasne zomrela maminka, veľa síl a trpezlivosť nájsť znova chuť do života. Mama je len jedna a nikto nikdy mi ju nenahradí, to prázdno v srdiečku je tak veľké, že sa nedá ani opísať. Stále čakám kedy sa vráti z nemocnice, kedy mi zazvoní telefón, kedy sa opýta, či nechcem prísť na obed, stále ju v byte u otca hľadám a vidím ju na posteli ako ma naposledy pred odchodom do nemocnice vítala s úsmevom na tvári... nie je deň kedy si na ňu nespomeniem, tak veľmi mi chýba... Mami, mám Ťa rada a som Ti vďačná za všetko, čo si pre mňa v živote urobila :-((((

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?