Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

petra či
8. září 2012
a o mesiac na to...ked som s nou ako kazdy den volala....sa stazovala,ze je chora,ze asi nejaky virus...tak som jej povedala,nech sa len dobre pozakryva,nech oddychuje a berie lieky a vitaminy..lenze uz na druhy den..ked som jej volala,zase bola dezorientovana,lebo pri zlyhavani pečene zlyhava aj nervovy system..clovek je vtedy mimo..nevie sa vyjadrovat ani rozpravat k veci...tak som hned zobrala s priatelom auto ..a isli sme za nou....doma bola sama je debilny druh jej ani nepomohol,bol v robote...nechal ju doma lezat na posteli ako dieta...nevedela rozpravat iba ma spoznavala ,nevedela chodit..taka bola opuchnuta..moj priatel ju zobral do auta,a isli sme na pohotovost.....tam si ju nechali,a ze mame zavolat o hodinu..ked som zavolala,uz mi powedali ze leži na jednotke intenzivnej starostlivosti...zase mi povedal lekar ,že mamina zomiera.ale tentoraz vraj asi do rana neprezije..neviet ako som to znasala..ako som plakala strasne...ani na koje miminko som si len nespomenula....len som sa modlila,nech prezije....nakoniec prezila tu noc a este 2 apol tyzdna..kazdy den som s nou bola v nemocnici..kazdy jeden..som sa pozerala na nu ako sa jej zlepsuje zdravotny stav...uz pomaly začala aj chodit na wc sama,sama jedla,sama pila,sama sa poprechadzala po chodbe..bola som stastna..hned som jej powedala,ze jej transplantuju pečen ci chce ci nechce..a ona mi na to,ze sa boji ze dovtedy zomrie,kym sa dočka transplantacie....ale ja som si to nepripustala...bola som optimisticka..a vrawela som jej nech sa neboji ,ze to vydrzi wsetko a prežije..a potom bude zit bez prblemov a zdrava ako kedysi..ona mi tak werila,stale ma drzala za ruku...a vravela,ze raz mi wsetko co pre nu robim vrati..a ja som jej vravela,ze mne nemusi nic vracat,ze pre mna urobila vela,ze mi to vrati len tak ked sa uzdravi.....proste kazdy den som s nou bola cez navstevne hodiny od 12tej do 18tej..co sa mi zdalo aj tak malo,chcela som snou byt viac....lenze sestricky mi nedovolili..mamina mi stale hovorila ako sa teši na vnučatko...ukazovala som jej fotky z ultrazvuku ,videa.....mojmu bratovi sa tiez v tom case akurat narodilo mimino,lenze on zije v anglicku a mamina ho tiez este nevidela..mal prist za nou o dva tyzdne...lenze uz nestihol....takze mamina nevidela ani moje mimino ani bratove,,nedozila sa svojich vytuzenych vnucatiek..zomrela ako 50 ročna krasna žena..newerim tomu,ze niekto tak krasny tak dobry tak mlado wyzerajuci ,moze takto zrazu ani newiem preco zomriet..ani newiem ako,wraj jej srdce to uz nezvladlo,to zlyhavanie pečene a obličiek a mala vnutorne krvacanie....lenze mne sa zdala zdravsia a zdravšia..wed posledny den,ked som bola za nou v piatok,sme sa spolu smiali,lakovala som jej nechty,hovorila co jej mam uvarit zdrave...a na druhy den jediny den ked som za nou nesla,lebo mi bolo špatne od žaludka....zomrela...ked soms nou volala,hovorila ze ma teplotu zvysenu a ze ju bolia priedusky..a ona mi chudatko zomierala....milujem ju..boli to..nezmierim sa s tym .neviem s tym žit

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?