Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

petra či
  (kontaktovat autora příběhu)
8. září 2012
..mne zomrela mamina pred mesiacom je mi strašne som tehotna čakam prve miminko,mamina zomrela ked som bola v osmom mesiaci,ja mam za xvilku rodit ale stale myslim len na maminku...zomrela nečakane...bola to moja najlepsia kamaratka moje wsetko..nebyvali sme spolu..byvali sme 40 km od seba...ale volavali sme si za den aj 3 krat...dlhe rozhovory o tom co trapi mna,čo trapi ju...ja som jej wravela o problemoch co mam s priatelom a vsetkom a ona ma stale len povzbudzovala a dvala mi vzdy silu do života..ja som ani netušila ,že zatial čo ja sa jej stažujem ,čo ma wsetko trapi..ona pomaly zomiera..a ešte stale mala v sebe silu radit mne,pomahat mne mysliet na mna...vravela mi nech myslim pozitivne,planovali sme si ako pojdeme na dovolenku s mojim babetkom iba ja a ona..ako pride ku mne a pojdeme na kupalisko.....ako mi bude pomahat s malinkym..a zrazu o par dni na to som sa dozvedela ,že je v nemocnici....najprv som to brala normalne ,pretoze cely život chodila raz za rok na preliečenie ,mala totiž Hepatitidu typu B..ale wed s tym sa da žit....lenze ked som jej zavolala.tak mi dvihla nebola to ona...bolo to male dieta.dezorientovane,vystrasene,ubolene..nevedela som co sa deje..ona mi nič nevedela normalne povedat..zavolala som preto jej lekarke ,a ta mi povedala,ze mamina zomiera..nechapala som ako je to mozne..pytala som sa kolko ma času?? ona mi na to powedala,ze asi pol roka...strasne som sa rozplakala...hned som začala zistovat wsetko o jej chorobe na internete..o chorej pečeni...zistila som,že v takychto pripadoch sa da pečen transplantovat..tak som obvolala wsetkych lekarov na slovensku ,ktori transplantaciu robia a popytala som sa na wsetko co preto musim urobit aby jej pečen transplantovali...ked som uz vsetko vedela...iba som čakala ako sa maminin stav bude vyvijat..a potom jej poviem,ze ju zaradime na listinu čakatelov na transplantaciu..mamina sa z toho dostala...uz aj psychycky bola na tom dobre aj fizicky vraj a prepustili ju po tyždni domov...???????nerozumela som tomu preco tak skoro...wraj je uz na tom lepsie a nemusi byt v nemocnici..to som este nevedela ze ti hajzli ju poslali domov zomriet..bez toho aby jej chceli este pomoct..preco su lekari taki?? preco ludi posielaju domov ,ked ich tam čaka smrt..nenavidim tento svet..keby som mala peniaze a podplatim ich urcite by este zila......ked prisla domov...tak bola opuchnuta ,brala lieky na odvodnenie....psychycky stav uz bol dobry....zdala sa mi uplne v poriadku v podstate..wravela som jej ,ze pojdeme k lekarovi a zapiseme ju na transplantacnu listinu..lenze ona ze neni az tak an tom zle ze netreba,ze to ma cas...ze jej lekari powedali,ze je na tom dobre...ze musi len brat lieky to stačii a drzat dietu.....a ja hlupa som jej na to skočila..myslela som si ,že asi naozaj je na tom uz dobre..lebo bola plna optimizmu...

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?