Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

jana
13. srpna 2008
Jani, nevím, zda jste se na tyto stránky dostala náhodou nebo zda je sledujete pravidelně. Nicméně Vám velmi děkuji za Vaši odpověd na můj příspěvek z 20.7.08. Z Vašich slov je cítit, že jste ve své bolesti silná a umíte se s tím, co Vás potkalo určitě lépe vyrovnat než já. 5.8. by bývala měla maminka narozeniny a zatímco bychom je spolu slavily, mohla jsem jí jen položit kytičku k fotografii a zapálit svíčku. Je to pro mě stále skoro stejně zničující a kdo říká, že to chce čas asi pořádně neví, o čem mluví nebo je to už opravdu dlouho, co někoho ztratil. Ztráta maminky je to nejhorší, co může být v životě. Samozřejmě, že ztráta dítěte je strašná, ale pokud máme ještě určitý věk, můžeme mít ještě další dítě a ztrátu toho, které jsme ztratili tím tak částečně zmírnit. Vím, nikoho nemůžeme nahradit, ale možnost mít další dítě je za jistých okolností reálná, ale maminku už NIKDY MÍT NEMUŽEME. Tím nechci V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ snižovat či znevažovat Vaši ztrátu. Také nevím, zda jste zůstala po ztrátě dítěte a maminky úplně sama jako já, myslím tím bez příbuzných či zda máte manžela a další členy rodiny.
Vím, je to hodně osobní téma psát takovéto věci do diskuzního portálu, ale ve věcech ztráty nejbližšího člověka jdou mnohdy takovéto úvahy stranou. Je to strašná bezmocnost a mám pocit, že kdo něco podobného nezažil na vlastní kůži, nemůže to ač by se sebevíc snažil v životě pochopit. Každý se s takovou ztrátou vyrovnává jinak, někdo o tom potřebuje hovořit, jiný svou bolest nosí v sobě. Já patřím mezi tu první skupinu a to mě také vedlo k tomu, abych navštívila tuto diskuzi a snažila jsem se tam najít někoho, kdo prožil obdobnou ztrátu jako já a bude mi tudíž rozumět, alespoň trochu v tom, co prožívám a jaké to pro člověka v takovéto situaci je. Jani přeji Vám z celého svého srdce mnoho životních úspěchů a sil a ať se Vám vše daří a pokud by jste si našla čas a měla chuť napsat mi opět pár řádek ať už na tento diskuzní portál či na můj e mail. Budu velmi ráda a potěší mě to v mé situaci. Můj e mail je: jana.hamik@seznam.cz Mějte v rámci možností hezké léto Jani. Zdraví Jana

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?