Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

Sylva
16. října 2008
Musím reagovat na vesměs negativní zkušenosti s institucemi ohledně domácí péče. Musím říci, že jsem o maminku pečovala doma za pomoci manžela 3 měsíce. Bylo to náročné, ale vzhledem k tomu, že to byly "pouhé 3 měsíce" dalo se to zvládnou a nedovedu si dnes představit, že bych to pro maminku neudělala. Mám ale veskrze pozitivní zkušenosti s pomocí obvodní lékařky, která k nám pravidelně jezdila a dbala na to, aby maminka byla bez bolestí. Měla jsem u maminky na pár hodin denně odbornou pečovatelskou službu, protože jsem si nemohla dovolit přestat zcela chodit do práce. Dopoledne jsem musela vyřídit nejnutnější v práci, pak obstarat vše ohledně péče o maminku. Od lékařky jsem měla proptně vyřízeny všechny pomůcky, které jsem potřebovala (antidekubitní lůžko, poukazy na pleny apod.) Taky jsem dostala ihned informace, že mám zažádat o příspěvek pro bezmocnost. Byl mi přiznán příspěvek ve výši 11 tis. a když si vezmu, že nemocný dostává také důchod, tak tyto částky jsou slušný základ pro péči o nemocného. Také nelze očekávat, že stát nám uhradí veškeré náklady spojené s takovou péčí. Naši rodiče nás také živili sami do doby než jsme se dokázali postarat sami o sebe. Myslím, že kdo se rozhodne pro domácí péči, tak si způsob, jak to zvládnout najde.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?