Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

Jaromíra Mojžišová
21. dubna 2006
Můj 75 letý tatínek se po sdělení diagnózy karcinom pravé plíce s metastázemi na levé straně plíce, rozhodl odmítnout onkologickou léčbu tzn. chemoterapii a ozařování. Maminka, sestra a já jsme se těžko s tímto rozhodnutím smiřovaly, ale dnes když tatínek po roce odešel, víme, že udělal dobře. Až na poslední tři měsíce, kdy už jen ležel, prožil zbytek života relativně v klidu, mezi námi, ve "své posteli" bez větších potíží a bez bolestí, s vědomím, že nezůstane sám. Pracuji na onkologii a po roce strašné úzkosti, zda zvládneme celou situaci, aby otec příliš netrpěl, byl osud k němu i k nám milosrdný. Dnes po několika měsících, kdy už o tom můžu mluvit, mě mrzí jen jedna věc. Při pozvolném vzniku kachexie, když přestával jíst a později skoro vůbec nejedl, jsme mu asi půl roku dodávaly bílkoviny formou Diasipů a sušené bílkoviny Protifan. Diasip stojí kolem 50 Kč potřebovali jsme 1 - 3 denně, bílkovinný koncentrát za 190 Kč vydržel tak 4 dny.Trvalo mi nějaký ten měsíc přesvědčit maminku, aby zažádala o příspěvek na pojišťovně. Nechtěla nikoho obtěžovat. Ale nemusela se ani namáhat. Revizní paní doktorka v Prostějově ji vypoklonkovala s tím, ať dá tátu do nemocnice na infuze. Tenkrát jsme to nechali být, byli jsem příliž zraněni a vystrašeni s tím co bude dál. Konec tečka. Pani doktorka se ani nedoví, jak lidsky se zachovala! Určitě ušetřila pojišťovně nemalý obnos, který by stála hospitalizace mého otce.

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?