Jitka
25. dubna 2023
Prognóza

Glioblastom

Manžel 59, aktivní, cyklista, v červenci 2022 zcela nečekaně epileptický záchvat, což jsem nevěděla, doma mi zkolaboval a zavolala jsem rychlou a na Ct zjištěn glioblastom 4st., 29.8. operace, odebráno pouze 60% nádoru, ale po operaci na půl těla nehybný a bez řeči, obrovský šok, po měsíci v nemocnici radioterapie a chemoterapie, propuštěn do domácí péče, bez další lékařské péče a kontroly. Od října v domácí péči, zatím vše zvládám sama, rehabilitace 3x týdně, mluvit mu nejde a to je nejhorší, je uvězněn ve svém těle, chůze již také nejde, jen leží a poslední dobou má hodně vypoulené oči a hůř vidí. Nevím co bude dál, zatím má chuť k jídlu a o svém zdravotním stavu neví vše, nechci mu brát naději. Nevím jak to zvládnu dál...

34 lidé vyjádřili účast.
Martina
5. května 2023
Zdravím, hodně sil, manžel zemřel na stejnou diagnózu, stihli jsme dát doporadku rodinné finance, nejlépe mu bylo ve společnosti rodiny, dětí i přátel. Dnes vidím jak byla každá minuta důležitá. To co nám zůstane a nikdo nevezme jsou vzpomínky. Pokud můžete, nechte si jej doma, domácí hospic z vašeho okolí vám dokáže pomoci. Hodně sil a lásky.

In reply to by Anonym (neověřeno)

Jitka
  (kontaktovat autora příběhu)
5. března 2024
Zdravím Martinu, manžela jsem měla doma do jeho posledního výdechu, zemřel rok pro stanovení diagnózy a je to 8 měsíců co odešel a stále nevím jak žít bez něho dál. Ta prázdnota uvnitř je obrovská, ani vnoučata mi nepomáhají to zacelit. Snažím se, ale cítím se tak osamělá....