Od září studuji denní formou, ale rozhodnutí o přijetí mám od července. Od kdy mi vyplatí sirotčí důchod?

Odpověď na dotaz ze dne 17. září 2018 zobrazit původní dotaz
Dobry den od zari jsem nastoupil na školu ,denni studium .Je mi 21. Rozhodnuti o prijeti na školu mam od července , bude mi vyplacen sirotčí duchod od července ,nebo az od zaři kdy jsem fyzicky nastoupil na školu ?
Vlastislav stredny
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se nás, zda Vám bude sirotčí důchod vyplacen od data rozhodnutí o přijetí do denního studia nebo od data nástupu do školy.

Vážený pane Vratislave,

Českou správu sociálního zabezpečení bude zajímat, kdy Vám škola udělila status studenta. Tím se potom bude řídit výplata Vašeho důchodu. Ve Vašem dotazu nezmiňujete, zda máte podanou žádost o sirotčí důchod, zda jste již sirotčí důchod pobíral, případně zda chodil na Váš účet. Podle těchto skutečností se proces může lišit. Zásadní pro Váš dotaz je také to, zda Vaše přijetí na školu navazovalo na předchozí studium (například při navázání vysokoškolského studia na středoškolské by Vám sirotčí důchod mohl náležet i za období červenec – září).

Doporučuji Vám kontaktovat Call centrum České správy sociálního zabezpečení, kde se po sdělení Vašeho rodného čísla můžete bavit zcela konkrétně.

S přáním všeho dobrého

Sára Balabánová