Manžel zemřel 2009, žádala jsem o sirotčí důchod pro tři děti letos v srpnu. Mají děti na důchody nárok?

Odpověď na dotaz ze dne 27. listopadu 2018 zobrazit původní dotaz
Dobry den ,zadost o sirotci dochod na 3 deti jsem odesila z irska v letos v srpnu od 3 zari je to v reseni kdyz jsem se informovala telefonicky pani mi akorad oznamila ze ma zadost je na davkovem oddeleni ze blizsi informace mi nemuze podat. Manzel zemrel v roce 2009 duchod stihl prebral jednou pak uz to nestihl.nevim jestly maj na to deti narok .
Pavla
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Obracíte se na nás s tím, že nevíte, zda mají Vaše tři děti nárok na sirotčí důchod po manželovi, který zemřel v roce 2009.

Vážená paní Pavlo,

obracíte se na nás s tím, že nevíte, zda mají Vaše tři děti nárok na sirotčí důchod po manželovi, který zemřel v roce 2009. Žádost jste poslala letos v srpnu.
Česká správa sociálního zabezpečení má na vyřízení každé žádosti nejdéle 90 dní, takže byste měla mít jejich vyjádření v nejbližších dnech.

Pokud chcete dopředu zjistit, zda mají děti na sirotčí důchod nárok, můžete se podívat na podmínky přiznání sirotčího důchodu nebo zavolat na Call centrum ČSSZ. Tam se můžete bavit obecně o tom, zda Vaše děti podmínky splňují, ale po sdělení rodných čísel je možné mluvit o Vaší situaci zcela konkrétně. Pokud budete volat ze zahraničí, použijte číslo +420 257 066 077.

S přáním zdárného vyřízení

Sára Balabánová