Maminka bude po hospitalizaci přijata do hospice, mohu požádat o příspěvek na péči?

Odpověď na dotaz ze dne 6. 12. 2021 zobrazit původní dotaz

Dobrý den,
maminka hospitalizována 4 neděle to je 28 dní na interním oddělení diagnoza nádorové onemocnění s metastázami . Dne 7.12.21 bude převezena do Hospicu . Mohu požádat o příspěvek na péči?
Děkuji za odpověď
Zuzana Fialová

Zuzana
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Vážená paní Fialová,

obrátila jste se na nás s dotazem, zda můžete zažádat o příspěvek na péči . Píšete, že maminka po 4 týdnech hospitalizace bude převezena do hospice.

Dle nám dostupných informací, je možné požádat o příspěvek na péči během hospitalizace v případě, že by hospitalizace trvala nepřetržitě delší dobu než 60 dnů (mimo lůžka akutní péče). Zdá se mi, že tuto podmínku bohužel nesplňujete.
Je pro mě otázkou, zda by Vám žádost o příspěvek na péči pomohla. Pokud maminku přijímají do lůžkového hospice, tak dávka připadne danému zařízení (dle přiznaného stupně by se jednalo o částku od 88013 200).
V případě, že se o maminku budete starat a jedná se o přijetí do domácího hospice, pak by dávka náležela mamince a Vy jako pečující osoba s částkou můžete disponovat za účelem zajištění péče (dle přiznaného stupně by se jednalo o částku od 88019 200). V takovém případě doporučuji požádat o příspěvek na péči na Úřadu práce, kde si můžete tyto informace ověřit a případně získat další.

S přáním sil,

Sára Balabánová

Dotaz zodpovídá

Bc. Sára Balabánová

Bc. Sára Balabánová

sociální pracovnice, perinátální provázení

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz