Mám nádor a bolesti. Chci to trápení ukončit. Co dělat?

Odpověď na dotaz ze dne 18. 1. 2024 zobrazit původní dotaz

Mám nádor na pravém laloku plíce, metastázy na nadledvince, poškozené pravé 10.žebro. Již mám bolesti, dostala jsem se do bezvědomí, chci to trápení ukončit. Codělat?

Agina

Píšete, že máte nádor na plicích, metastázy na nadledvince a poškozené pravé žebro. Máte bolesti, dostala jste se i do bezvědomí. Chcete své trápení ukončit. Ptáte se, co dělat.

Dobrý den,

je mi moc líto, že jste se ocitla v situaci, kdy máte takové bolesti a trápení. Mohu si jen představovat, jak Vám je a je pro mne pochopitelné, že hledáte možnosti, jak ukončit Vaše trápení a bolesti.

Napadá mne, že by Vám mohla být přínosem paliativní péče, v rámci které se specializovaní lékaři a sestry zaměřují na tišení bolesti, individuálně se snaží nastavit péči tak, aby Vám bylo co nejlépe. Součástí této péče může být i psychická podpora a možnost popovídat si o tom, co Vás trápí, co je pro Vás důležité a co byste si přála. Tato péče může být poskytována v zařízení nebo i v domácím prostředí, podle Vašich preferencí. Paliativní péči, která je poskytována v místě Vašeho bydliště, si můžete vyhledat v adresáři služeb.

Někdy může trápení pramenit i z obav, co bude dál, jak to bude vypadat, až nám náš zdravotní stav nebude umožňovat o sobě rozhodovat. Proto bych Vám chtěla nabídnout informace o Dříve vysloveném přání, které právě k tomuto účelu slouží.

Zároveň bych Vás chtěla podpořit, abyste ve Vašich pocitech nebyla sama a sdílela je s někým blízkým, ke komu máte důvěru nebo se obrátila například na telefonické krizové linky.

Přeji, aby se pro Vás podařila zajistit péče a podpora tak, aby Vám bylo lépe a Vaše trápení a bolesti byly co nejmírnější.

S úctou

Anna Hašplová

Dotaz zodpovídá

PhDr. Anna Hašplová

poradenská pracovnice, redaktorka internetové poradny

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz