Jak hlásit změnu výplaty příspěvku na péči?

Odpověď na dotaz ze dne 2. března 2021 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, mám prosím dotaz- maminka pobírá sociální příspěvek na pěči, staráme se o ni společně se sestrou, obě máme trvale bydliště jinde, příspěvek byl mamince zasílán na její učet, v nedávné době si sestra zřídila svuj účet a celý příspěvek jí je tam zasílán. Můžete mi prosím vysvětlit, jak je možné nebo jakým způsobem si toto mohla na orgánu sociální péče vyřídit???. Děkuji Vám za odpověď.
Milena Michnová
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete nám, že se s Vaší sestrou staráte o maminku, té byl do nedávné doby zasílán příspěvek na péči na její účet. Obracíte se na nás, abyste zjistila, jakým způsobem si Vaše setra zařídila, aby jí byl příspěvek na péči posílán na její účet.

Vážená paní Michnová,

změnu výplaty příspěvku na péči lze vyřídit pomocí vyplnění formuláře a podání na nejbližší pobočce Úřadu práce.

Vzhledem k tomu, že se s touto otázkou obracíte na nás, se obávám, že Vás postup Vaší sestry zaskočil. Chtěla bych Vás proto podpořit v otevřené komunikaci s Vaší sestrou ohledně financí, rozložení péče o maminku i toho, jak se ve Vaší rodinné situaci cítíte.

Mnoho pečujících takto změní způsob výplaty dávky, protože je to pro ně jednodušší, což může být zcela v pořádku, pokud je dávka využívána na to, k čemu je určena. Doufám, že sestra pro Vás bude mít podobné jednoduché vysvětlení svého jednání a přeji Vám, abyste našly společné řešení, které nijak neohrozí Vaše vztahy.

S přáním všeho dobrého

Sára Balabánová