Zjistila jsem, že mám nevlastní sestru. Co všechno s dozví v dopise od notáře v rámci dědického řízení?

Odpověď na dotaz ze dne 25. 6. 2023 zobrazit původní dotaz

Dobrý den když Vam notar posle dopis ohledně umrti a dedictvi co musí být napsáno v dopise myslím tím jestli tam bude napsáno ze dedite naky majetek a v jake hodnotě a jestli tam bude napsáno že můžete dědit i dluhy .Jsem jediná dcera a zjistila že mám nevlastni sestru proto se ptám

Eva

Zjistila jste, že máte nevlastní dceru. Ptáte se, že lze očekávat v dopise od notáže určeného dědicům. Konkrétně Vás zajímá, jestli je v něm vyčíslen majetek a případně i dluhy.

Dobrý den,

z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, o jaký dopis se jedná. Pokud se jedná o rozhodnutí o rozdělení dědictví, pak takový dokument bude obsahovat konkrétní informace o tom, kdo je dědicem a co dědí. Takové rozhodnutí však notář nevydá, aniž by došlo k projednání pozůstalosti za osobní přítomnosti dědiců. Pokud jste tedy potenciálním dědicem Vy a nevlastní sestra, budete obě předvolány k jednání v rámci dědického řízení a budete mít i z tohoto jednání informace o tom, co je součástí pozůstalosti. Notář Váš také musí poučit o možnosti dědictví odmítnout, případně s Vámi projedná možnost vytvoření soupisu pozůstalosti pro případ, že by dědictví bylo předlužené.

S pozdravem

Barbora Steinlauf

Dotaz zodpovídá

JUDr. Barbora Steinlauf, MA, Ph.D.

JUDr. Barbora Steinlauf, MA, Ph.D.

právnička v oblasti zdravotnického práva

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz