Žiji ve Švédsku, ale pohřbena chci být v ČR. Je třeba mít při převozu urny potvrzení o pohřebním místě?

Odpověď na dotaz ze dne 19. března 2018 zobrazit původní dotaz
Ziji ve Svedsku,rodinne prislusniky mam v Ceske rep. Po ukonceni me drahy na tomto svete bych chtela aby moje pozustatky /urna/ byly prepraveny mym synem co Ceska.Pohreb a vse okolo je osetreno mistni pohrebni sluzbou,zbyva jen jedna otazka,musi mit osoba pri prevozu pozustatku ze Svedska do Ceske rep.ptvrzeni o pohebnim miste ?Pokud ano ,musi byt toto atestovano prislusnou ambasadou?Toto mi bylo sdeleno na zdejsi pohr.sluzbe.Rada bych toto mela ujasnene aby az nastane ona situace nevznikly nejake komplikace.Za odpoved dekuji ma zdravim .V.Haderberg
Vlasta Haderbergova
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Žijete ve Švédsku a ráda byste, jak píšete po ukončení své dráhy na tomto světě, aby byly Vaše tělesné pozůstatky převezeny v urně do ČR Vaším synem. Komunikovala jste o tom, jak toto zařídit, s místní pohřební službou. Podle nich je potřeba mít potvrzení o pohřebním místě. Ptáte se, zda je to tak a jestli toto potvrzení musí být atestováno příslušnou ambasádou.

Dobrý den, paní Haderberg,

nepodařilo se mi dohledat, že by takové potvrzení bylo potřeba. Je možné, že je to požadavek švédských úřadů. Doporučuji obrátit se v této věci na Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu. Tam už pravděpodobně podobné situace řešili, tak mohou říct, jaký postup doporučují.

Pro převoz urny ze zahraničí do ČR se nejčastěji vyžaduje:
· Potvrzení, že je urna hermeticky uzavřená (Sealing Certificate)
· Úmrtní list (Death Certificate)
· Doklad o kremaci (Cremation Certificate).

Situaci je také možné konzultovat s kteroukoli českou pohřební službou.

Přeji Vám vše dobré

Barbora Váchová