V Mladé Boleslavi pečujeme o nevyléčitelně nemocného. Je možné zde najmout pečovatelku?

Odpověď na dotaz ze dne 19. 4. 2017 zobrazit původní dotaz

Dobrý den,
jsem příbuzný nevyléčitelně nemocného seniora (92let). Zajímalo by mne zda existuje možnost najmout osobní pečovatelku pro domácí péči. Jedná se o lokalitu Mladá Boleslav.
Rodina se, bohužel, nemůže o nemocného v plném rozsahu pečovat a preferuje domácí péči (nikoliv v LDN). Děkuji za brzkou odpověď.
S pozdravem
Jan Jaroš

Jan Jaroš
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Píšete, že jste příbuzný nevyléčitelně nemocného seniora a hledáte možnost, jak zajistit pečovatelku pro domácí péči v lokalitě Mladá Boleslav.

Dobrý den, pane Jaroši,

jestli tomu dobře rozumím, rodina by ráda využila pečovatelské služby, nevím však v jakém rozsahu. Rozsah dostupných služeb zjistíte bohužel až poptávkou. Začnu proto obecněji.

Pečovatelská služba je placená služba (cca 100-130 Kč za hodinu), která v domácím prostředí nemocného dokáže pomoci s nezdravotnickými úkony, obvykle to bývá např. asistence při jídle, hygieně, obstarání malých nákupů atd. S konkrétním poskytovatelem služby se dohodnete na časovém rozsahu a typu poskytovaných služeb. Pečovatelské služby v Mladé Boleslavi nemáme v našich kontaktech, namátkou na internetu jsem vyhledala tyto: Pečovatelskou službu města Mladá Boleslav, Jistoty domova, Spokojený domov.

Základní zdravotnickou péči v domácím prostředí může zajistit agentura domácí péče, neboli Home Care. Jde o péči zdravotní sestry v domácím prostředí hrazenou zdravotní pojišťovnou. Úkony, které sestra provádí, předepisuje ošetřující lékař (pouze na max. 14 dní) nebo praktický lékař (na delší dobu), může jít např. o aplikaci injekcí, ošetřování ran, měření krevního tlaku, odebírání krve atd. O agentuře domácí péče doporučuji poradit se s praktickým lékařem. Praktického lékaře můžete poprosit také o prohlídku doma.

Pokud má Váš příbuzný nějaké nepříjemné příznaky onemocnění a nedaří se je uklidnit, je možné poptat domácí hospicovou péči. Pro péči v Mladé Boleslavi můžete zkusit kontaktovat Domácí hospic Nablízku, z.ú. v Lysé nad Labem (dojezdovou vzdálenost mají do 30 km).

Přeji hodně sil do péče Vám i Vaší rodině.

S pozdravem

Veronika Drnková

Dotaz zodpovídá

Mgr. Veronika Drnková

Mgr. Veronika Drnková

poradenská pracovnice, psycholožka, poradce pro pozůstalé

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz