Taťka umřel v nemocnici, kde byl několik dní pro zápal plic. Budeme vracet příspěvek na péči?

Odpověď na dotaz ze dne 15. října 2019 zobrazit původní dotaz
pekny den prosim vas umrel nam tatka 14.10-v nemocnici Byl prevezen 6-10-pro zapal plic dnes nam prisel prispevek na peci budeme neco vracet nebo patri nemocnici
martin

Dobrý den, Martine,

nejprve mi dovolte vyjádřit Vám lítost nad úmrtím táty. Rád byste věděl, zda budete vracet vyplacený příspěvek na péči, když byl táta v měsíci vyplacení příspěvku osm dní hospitalizován.

Příspěvek vracet nebudete, náleží Vám za celý měsíc. Podle zákona o sociálních službách (§ 16) nárok na výplatu příspěvku nenáleží za kalendářní měsíc, ve kterém oprávněná osoba zemřela (Váš táta), pokud jí od prvního dne tohoto kalendářního měsíce do dne smrti byla poskytována zdravotní péče v průběhu hospitalizace. Nemocnici nepatří příspěvek nikdy, neboť jde o zdravotnické zařízení a příspěvek je sociální dávkou.

Přeji Vám klidné dny.

Oldřich Hanibal