Tatínek zemřel, příčinu neznáme. Byl očkován proti chřipce praktickým lékařem, myslím, že ten pochybil. Co dělat?

Odpověď na dotaz ze dne 17. května 2021 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, před pár dny to bylo 7.měsíců od úmrtí mého tatínka. Příčina úmrtí mi stále není známá, před smrtí otec navštívil svého praktického lékaře, který mu podal očkování proti chřipce, které bylo dle mého úsudku kontraidikovano s jeho dalšími nemocemi. Po smrti se lékař začal chovat velice podezdřele, chlubil se naší rodině, že celou dokumentaci prostudoval a není mu jasná příčina.Pokud by tedy nepochybil, proč by urgentně prostudovával dokumentaci. Spolu sním v ordinaci funguje další lekař s kterým mají k údajům přístup, a bylo mi slíbeno, že zažádá o výpis pitevního protokolu. I po tak dlouhé době se mě stále snažil utvrdit vtom, že nemocnice protokol nevydala, nechce se mi tomu věřit, a proto mě zajímá jakými právní kroky mohu dále pokračovat a konečně se dozvědět více.
Daniela

Dobrý den,

můžete začít tím, že si u poskytovatele, který provedl pitvu, požádáte o zaslání její kopie. Poskytovatel je povinen kopie pořídit a zaslat Vám je. Konkrétní postup, jak žádost o kopii zdravotnické dokumentace podat, jsou zpravidla uvedeny na webových stránkách poskytovatelů. Výsledky pitvy pak můžete konzultovat s jiným lékařem příslušné specializace. Můžete také podat stížnost na případný nesprávný postup poskytovatele nebo konkrétního lékaře.

V této souvislosti bych doporučovala vyhledat advokáta se specializací na zdravotnické právo, aby s Vámi Vaši situaci podrobněji zkonzultoval a poradil nejvhodnější postup.

S pozdravem

Barbora Vráblová