Tatínek po léčbě Covid-19 trpí noční inkontinencí, ložní prádlo při praní je žluté až oranžové. Může mít zánět ledvin?

Odpověď na dotaz ze dne 8. 2. 2022 zobrazit původní dotaz

Dobrý den

Táta(75) byl v nemocnici s covidem 16dnů. Pak byl převezen domů kde byl 2 dny. Pak opět převoz do nemocnice s post covidem, doma min. jedl a pil a měl neustále průjem. V nemocnici byl 5dnů a byl následně převezen na LDN k rehabilitaci. Po měsíci jsem usoudil že by mu bylo lépe doma ( měsíc na LDN bez zlepšení ), na LDN moc nejedl a nepil což doma začal jíst a pít min. 2x až 3x více jak před odvozem do nemocnice s covidem. Bohužel od té doby co je doma tak každou noc inkontinence ( když byl doma tak nic takového nebylo ) V současné době je doma 4dny většinu dne spí, přes noc také. Pleny, podložky má ale je to málo, na celou noc to prostě nestačí. Při praní prostěradla je voda žlutá až oranžová ( někde jsem se dočetl že snad zánět ledvin )
Jen ještě doplním že chodí hodně obtížně až vůbec.

Jaké mám možnosti? Naše paní doktorka má momentálně dovolenou

Moc děkuji

Jann

Píšete o tatínkovi, který prodělal COVID-19, byl dlouho hospitalizován jak v nemocnici tak na lůžkách následné péče. Vrátil se zpět domů, ale ve zhoršeném stavu, v noci má únik moči. Máte obavy ze zánětu ledvin.

Dobrý den,

Bohužel se nemohu nijak vyjádřit — obtíže tatínka jsou příliš obecně popsané a bez vyšetření a mnoha dalších informací včetně osobního vyšetření si nemohu udělat žádnou představu o tom, co tatínka vlastně trápí a co s tím případně je možné dělat. Každý praktický lékař v době dovolené musí mít určený zástup. Není-li tomu tak, obraťte se na jeho pojišťovnu s dotazem. Jinak nezbývá, než se opět obrátit na nemocnici.

Jinou další možností je návštěvní služba ambulance paliativní péče, která v některých místech republiky funguje. Smyslem takové návštěvy je posouzení celkového stavu pacientů, kteří jsou velmi těžce nemocní, jejich životní prognóza se pohybuje spíše v týdnech a zároveň nejsou schopni se dostavit do ambulance osobně. Tyto ambulance se starají o nemocné, jejichž život se chýlí k závěru a jak nemocný, tak jeho blízcí volí péči v domácím prostředí. Návštěvy v domácnosti nemocného nabízejí pouze některé Ambulance paliativní medicíny. Možnost ambulantní návštěvy v domácnosti je potřeba ověřit si v konkrétní ambulanci předem. Opět z toho co píšete nijak nevyplývá, že by tatínek byl na konci svého života a že by tato péče pro něj byla vhodná.

S pozdravem

MUDr. Irena Závadová

Dotaz zodpovídá

MUDr. Irena Závadová

MUDr. Irena Závadová

lékařka

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz