Tatínek nastupuje v polovině listopadu do domova pro seniory. Budu mít nárok na příspěvek na péči za listopad?

Odpověď na dotaz ze dne 11. října 2016 zobrazit původní dotaz
Dobrý den mám dotaz pěčuji o tatínka bude mu 90.roku jsem sním dom 10.rok zadali jsme o domov duchodcu s pečovat službou měl by nastoupit v polovině listopadu 2016 do domova duchodcu ptam se proto protože snim porebuji ještě vybehat lékaře a ambulantní vyšetření žada to ještě pomě budu mít ještě narok na příspěvek v listopadu tatínek bere 8.800kč a nebo by bylo lepší nastoupit až od prosince 2016 do domova duchodcu nebo to je jedno dekuji za odpověd pečovatelka Věra dcera.
Věra
Pečuji o tatínka už desátým rokem. V polovině listopadu by měl nastoupit do domova důchodců, budu mít nárok na příspěvek na péči v listopadu nebo je lepší, aby tam nastoupil až v prosinci 2016?

Dobrý den,

píšete, že o téměř devadesátiletého tatínka pečujete doma již desátým rokem a žádali jste pro něj o místo v domově pro seniory. Tatínek by měl nastoupit v polovině listopadu 2016 a ptáte se, zda za listopad budete mít ještě nárok na příspěvek na péči nebo zda bude lepší nastoupit až v prosinci 2016.

Ze zákona vzniká povinnost ohlásit hospitalizaci nebo přijetí do domova pro seniory do 8 dní na příslušném úřadu práce. Pokud bude tatínek přijat do domova pro seniory v průběhu měsíce (doba pobytu v domově pro seniory nepřesáhne 30 dnů v tom měsíci), budete mít za daný měsíc nárok na příspěvek na péči. Tedy, pokud příjmou tatínka v polovině listopadu 2016, do 8 dnů máte povinnost ohlásit tuto změnu příslušnému úřadu práce, ale za listopad 2016 Vám bude ještě náležet příspěvek na péči.

Přeji hodně sil do péče.

S pozdravem

Veronika Drnková