Tatínek mi před rokem umřel doma a dosud nevím výsledky z pitvy. Koho mám o ně požádat?

Odpověď na dotaz ze dne 22. 3. 2024 zobrazit původní dotaz

Dobrý den, tatínek mi před rokem umřel doma, doposud nevím výsledky z pitvy která byla provedena v Ústí, řekli nám že toho mají moc, koho mám požádat, myslela jsem že se posílá kopie pitevni zprávy praktickému lékaři děkuji za odpověď.

Renata J.

Před rokem v domácím prostředí zemřel Váš tatínek. Stále neznáte výsledky z pitvy. Ptáte se koho požádat o pitevní zprávu.

Dobrý den,
nejprve mi dovolte vyjádřit upřímnou soustrast s Vaší ztrátou.

O pitevní protokol je možné požádat u poskytovatele zdravotní péče, pod nějž spadá pracoviště, kde byla pitva provedena. Typicky se jedná o nemocnici, pod níž spadá dané oddělení patologie nebo ústav soudního lékařství.

O pitevní protokol lze požádat písemně. K žádosti je také třeba doložit prokázání Vaší totožnosti, a tím příbuzenského poměru k zemřelému, ze kterého vyplývá právo nahlížet do zdravotní dokumentace zemřelého dle § 33 zákona zákona č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách. Podobně, jako tomu je u jiných výpisů ze zdravotní dokumentace, bývá vystavení opisu pitevního protokolu zpoplatněno.

Bližší informace o tom, jak lze o vydání pitevního protokolu požádat, můžete případně zkusit vyhledat na webových stránkách daného poskytovatele zdravotní péče, kde bývá takováto informace obvykle uvedena. Píšete, že pitva byla provedena v Ústí. Pokud se jedná o Ústí nad Labem a pitva byla provedena v Masarykově nemocnici informace o postupu pro vydání informací o výsledcích pitvy najdete na stránkách Žádost o výsledek pitvy.

S úctou

Anna Hašplová

Dotaz zodpovídá

PhDr. Anna Hašplová

poradenská pracovnice, redaktorka internetové poradny

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz