Tatínek je na JIP v Kolíně, je ležící a chtěl by domů. Jak mu to umožnit?

Odpověď na dotaz ze dne 14. 4. 2017 zobrazit původní dotaz

Dobrý večer, prosím, mám tatínka velmi nemocného, nyní 14 dní na jip interna Kolín, 88 let. Chtěl by domů, ale mamince je také 88 let a tatínka sama nezvládne, je ležící a hodně nemocný. Já a sestra nebydlíme v Kolíně. Moc by chtěl domů, je nějaká možnost, jak mu přání splnit?

Jitka
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Píšete o nemocném tatínkovi, který je aktuálně v nemocnici, ale rád by byl doma a Vy hledáte, jestli je nějaká možnost, jak to udělat.

Dobrý den, paní Jitko,

je možné být doma s podporou domácí hospicové péče, tato možnost ale předpokládá, že nemocný má pečujícího, který hlavní díl péče dokáže zajistit. S každodenní péčí může pomoci pečovatelská služba nebo organizace poskytující osobní asistenci. Přímo v Kolíně nabízí odlehčovací službu v domácím prostředí Spirála pomoci. Je možné u nich zjistit, jak velký rozsah péče by byli schopni poskytnout.

Nejbližší organizace, která domácí hospicovou péči poskytuje, je v Kutné hoře. Takovéto organizace většinou jezdí i do okolí; zda mohou dojíždět i do Kolína, je dobré si ověřit přímo u nich.

Alternativu k hospicové péči v domácím prostředí představují lůžkové hospice. Rozumím, že to není přímo to, co by si Váš tatínek přál, zároveň pokud by domácí péče možná nebyla, může to být varianta, jak mu umožnit být v příjemnějším prostředí než většinou nemocnice nabízí. V hospici na rozdíl od nemocnice bývá například běžné, že má každý nemocný svůj pokoj nebo že příbuzní mohou u nemocného i přespávat. V širším okolí Kolína se nachází Hospic Chrudim.

Oceňuji, že se snažíte najít způsob, jak tatínkovi jeho přání splnit a přeji Vám v tom mnoho zdaru.

S pozdravem

Barbora Váchová

Dotaz zodpovídá

Mgr. Barbora Váchová

Mgr. Barbora Váchová

psycholožka, poradce pro pozůstalé

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz