Tatínek je hospitalizovaný, řeší se následná péče. Je v Kolíně možná domácí hospicová péče?

Odpověď na dotaz ze dne 6. 4. 2017 zobrazit původní dotaz

Dobrý den,
hledám informaci, zda je možná domácí hospicová péče pro mého 88 letého tatínka, o kterého se v současné době stará moje 88 maminka. Jestli mi můžete zaslat nějaké bližší informace. Rodiče bydlí v Kolíně. Tatínek je v současné době hospitalizován v kolínské nemocnici na interně a měla by se vyřešit následná péče.
Děkuji předem.

Ivana Polednová
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Dobrý den, paní Polednová,

ráda byste našla domácí hospicovou péči pro svého tatínka, který žije v Kolíně. Nejbližší organizace, která domácí hospicovou péči poskytuje, je v Kutné Hoře. Takovéto organizace většinou jezdí i do okolí; zda mohou dojíždět i do Kolína, je dobré si ověřit přímo u nich.

Alternativu k hospicové péči v domácím prostředí představují lůžkové hospice. Jsou vhodné například tehdy, když není v možnostech rodiny zajistit péči v domácím prostředí nebo když si rodina potřebuje odpočinout a nabrat síly k dalšímu pečování. V širším okolí Kolína se nachází lůžkový hospic v Chrudimi.

Konkrétní možnosti následné péče můžete probrat také s ošetřujícím lékařem tatínka v nemocnici, který dokáže posoudit, zda je vhodná hospicová péče nebo případně i může doporučit jinou formu následné péče. Zprostředkování této péče Vám pak může pomoci zajistit sociální pracovnice v nemocnici.

Oceňuji, že se zajímáte o možnosti následné péče už v průběhu hospitalizace, a přeji Vám, ať najdete pro tatínka tu nejvhodnější formu.

S pozdravem

Barbora Váchová

Dotaz zodpovídá

Mgr. Barbora Váchová

Mgr. Barbora Váchová

psycholožka, poradce pro pozůstalé

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz