Studuji a už 4 měsíce nemám sirotčí důchod, potvrzení o studiu jsem poslala opožděně. Co dělat?

Odpověď na dotaz ze dne 11. prosince 2018 zobrazit původní dotaz
Dobrý večer, mám dotaz. V září jsme posílali opožděně potvrzení o studiu, důchod nám pozastavila. Jsou to už tři měsíce a důchod stále nepobírám. Jsem studentka a 4 měsíce jsem bez příjmu. Co mám udělat pro to, abych znova dostávala důchod? Do Prahy se nejde dovolat. Děkuji za odpověď.
Daniela
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete, že i přestože jste dodala ČSSZ potvrzení o studiu, důchod Vám zatím nepřišel.

Danielo,

nevím, co se mohlo stát se zpracováním Vašeho potvrzení, že jste ještě nedostala ani důchod ani doplatek za měsíce předchozí. Pošlu Vám jen informaci, kterou dává ČSSZ studentům: „Potvrzení o studiu je třeba zaslat přímo ČSSZ, přitom neopomenout uvést číslo jednací, pod kterým je sirotčí důchod evidován, nebo předat prostřednictvím okresní správy sociálního zabezpečení (v Praze Pražské, v Brně Městské správy sociálního zabezpečení). Pro potvrzení o studiu není předepsán závazný tiskopis, potvrzení však musí obsahovat informaci, o jaké studium se jedná, v jakém je student ročníku a kdy má být studium ukončeno…. ČSSZ výplatu sirotčího důchodu obnoví a důchod za příslušné období automaticky doplatí.“

Budete se tedy muset do České správy důchodového zabezpečení dovolat a na základě svého rodného čísla od pracovnic zjistit, kde se stal zádrhel.

Zdravím Vás

Oldřich Hanibal