Starám se o matku, jsem na úřadu práce. Mám nárok na nějakou finanční pomoc?

Odpověď na dotaz ze dne 7. března 2018 zobrazit původní dotaz
Dobrý den chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějakou finanční dávku, mám matku která má 76 let a po smrti otce jsem ji přestěhovala s vesnice do mněsta kde se nevyzná apotřebuje doprovod k lékaři i když chce jít na procházku atd. Musím obstarávat nákupy vodit ji k lékařům pomoc z ulkidem a celkovým chodem domácnosti včetně vaření. Zajímalo by mně zda mám nárok na nějakou finanční pomoc. Jsem vedena na úp a nepobobírám žádné jiné dávky. Děkuji za radu Švarcová
zlatka
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!

Dobrý den, paní Švarcová,

své matce pomáháte při zajištění její soběstačnosti. Vaše maminka může požádat o příspěvek na péči, který je poskytován osobám, které z důvodu dlouhodobě nepříznivého stavu potřebují pomoc jiné fyzické osoby při péči o sebe a při zajištění soběstačnosti. Na našich stránkách najdete další informace o tomto příspěvku.

Pokud Vy nebo Vaše rodina nemáte dostatečné příjmy a celkové sociální a majetkové poměry Vám neumožňují uspokojení základních životních potřeb a současně si tyto příjmy nemůžete z objektivních důvodů zvýšit (uplatněním nároků a pohledávek, prodejem nebo využitím majetku), mohla byste být považována za osobu v hmotné nouzi. Blíže na webových stránkách MPSV.

Zdravím Vás

Oldřich Hanibal