Stačí pro obnovu výplaty sirotčího důchodu poslat na ČSSZ už jen potvrzení o studiu?

Odpověď na dotaz ze dne 17. září 2018 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, před rokem jsem dodělala školu. Teď po roce jsem začala opět studovat. Na ČSSZ jsem poslala dopis se žádostí o obnovení výplaty sirotčího důchodu i s potvrzením o studiu s mým číslem jednacím, je to tak v pořádku ? Nebo budu muset všechno vyřizovat na úřadech jako když jsem o něj žádala poprvé, nemám k tomu už ani všechny ty dokumenty. Děkuji Bartošová
Tereza
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se, jak zařídit obnovu sirotčího důchodu.

Dobrý den,

popisujete, že jste začala opět studovat a žádáte o obnovení výplat sirotčího důchodu. Zaslala jste žádost a přiložila potvrzení o studiu. Ptáte se, zda je to tak v pořádku. Domnívám se, že ano. Pokud jste už jednou sirotčí důchod získala, znamená to, že jste vstupní kritéria splnila a teď stačí prokázat, že na něj máte znovu nárok. K tomu by žádost s potvrzením o studiu měla stačit. Jak jistě víte, kromě podmínky studia je z hlediska sirotčího důchodu důležité, že Vám ještě nebylo 26 let.

Pokud byste si chtěla být jistá, že je vše v pořádku, stačí se obrátit na ČSSZ, prostřednictvím jejich call centra. Po zadání Vašeho rodného čísla se můžete bavit zcela konkrétně.

Zdraví

Barbora Váchová