Sirotčí důchod až do termínu reparátu maturity?

Odpověď na dotaz ze dne 1. července 2014 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, probírala sem sirotčí důchod letos v květnu jsem maturovala bohužel ne zcela úspěšně a v září jdu na opravný termín. Sirotčí důchod jsem dostala ještě v květnu a v červnu už ne je možné, že mi byl zastaven z důvodu ukončení vzdělání na střední škole. Chci se zeptat, neměla bych ho pobírat do konce srpna?
Eva
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete, že musíte v září opakovat květnovou maturitní zkoušku. Od června Vám byl zastaven sirotčí důchod. Ptáte se, jestli nemáte nárok na důchod až do konce srpna.

Dobrý den, slečno Evo,

pokud zastihnete někoho na studijním, aby Vám vystavil potvrzení, že ve studiu pokračujete do září, můžete ihned toto potvrzení zaslat na Českou správu sociálního zabezpečení, a urychlíte tak obnovení a zpětné vyplacení Vašeho sirotčího důchodu. V opačném případě zašlete potvrzení o studiu v září a správa Vám vyplatí sirotčí důchod zpětně.

Můžete si zavolat do Call centra České správy sociálního zabezpečení na tel.: 257 062 860 (pondělí – středa 8.00 -17.00, úterý – čtvrtek 8.00 -15.30, pátek 8.0014.00), kde po nahlášení rodného čísla, se můžete bavit zcela konkrétně.

S pozdravem,

Olga Stránská