Sestřenice má nádor na mozku, lékaři operaci zamítli. Má šanci na přežití, pokud by si na operaci troufli?

Odpověď na dotaz ze dne 8. 9. 2021 zobrazit původní dotaz

Dobrý den chtěla bych se zeptat, nejedná se o mě ,ale o mou sestřenici která, pochází ze Slovenska, našli ji nádor na mozku,4cm,konzultace byla měli ji operovat v Nových Zámků , doktoři se schodli, že jí operovat nebudou a nevezmou si ji na svědomí, že jim zůstane na operačním sále, takže možnost druhá je že je to vážná operace a musejí znovu zkonzultovat operaci v Bratislavě ,ale záleží jestli ji neodmitnou taky, buď se nechá operovat nemusí přežít, nebo ji nechají dožít ,prosím o radu jestli je ,nebo má šanci na přežití je mladá je jí 43let moc děkuji za odpověď Kollerova

Vladislava

Vážená paní Kollerová,

velice mě mrzí, že je Vaše sestřenice nemocná.

Souhlasím s Vámi, že je dobré znát i druhý názor. V některých nemocnicích mají multidisciplinární týmy, kde se sejdou odborníci z mnoha oborů.
Každý specialista se seznámí s výsledky vyšetření a dohromady zhodnotí benefity i rizika, které léčba nabízí. Cílem setkání týmu lékařů je správná diagnostika a následně správné nastavení léčby se snahou o udržení co nejvyšší kvality života.

Jejich stanovisko by Vám mohlo pomoci s rozhodováním, zda operaci podstoupit či nikoliv.

Zde jsou odkazy na weby zomieranie.sk a zzz.sk, kde můžete najít důležité kontakty na paliativní lékaře, pokud by od operace bylo upuštěno.

S úctou

Zuzana Martínková

Dotaz zodpovídá

MUDr. Zuzana Martínková

MUDr. Zuzana Martínková

lékařka

Poradna je tu pro vás

Zadejte dotaz