Rádi bychom se s manželem stali členy Spolku přátel žehu. Na koho se obrátit a kolik se přispívá?

Odpověď na dotaz ze dne 15. července 2016 zobrazit původní dotaz
Dobrý den .Ráda bych se stala členkou i s manželem ve Spolku přátel žehu bydlíme v okr Ústí nad Orlicí a nevíme na koho se máme obrátit.Zajímalo by nás kolik je roční příspěvek do Spolku.Jsme ve věku těsně před důchodem a musíme myslet i na poslední cestu. Mnohokrát děkuji za odpověď.Hana Zatloukalová a Jaroslav Zatloukal .
Haňulka
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se, jak se můžete stát členy Spolku přátel žehu a jaký je roční příspěvek za členství.

Dobrý den, paní Zatloukalová.

Předně bych chtěla ocenit, že myslíte na „poslední cestu“ již v předdůchodovém věku. Vnímám jako velmi zodpovědné promýšlet způsob a zajištění místa Vašeho posledního odpočinku v předstihu, když je Vám ještě dobře a jste při plné síle.

Spolek přátel žehu zajišťuje svým členům zpopelnění s obřadem či bez něj, podle přání klientů případně i uložení na konkrétním hřbitově. Abyste se mohli stát členy spolku, je potřeba vyplnit přihlášku, na které kromě uvedení Vašich identifikačních údajů upřesníte, jaký způsob pohřbu si přejete. Uvedete zde také kontakt na blízké či příbuzné, které mají zástupci Spolku po Vaší smrti vyrozumět. Přihlášku získáte po písemném požádání o zaslání podmínek členství na adresu spolku.
Spolek sídlí v Praze na adrese Revoluční 1546/24, 110 00 Praha 1 – Nové Město. Telefonní spojení je přes linku 222 315 868, v době nepřítomnosti pracovníků je možnost zanechat vzkaz na záznamníku. Webové stránky Spolek přátel žehu nemá.

Co se týká členského příspěvku, neplatí se roční pravidelný příspěvek, ale jednorázový vstupní poplatek odstupňovaný jednak podle formy řádného členství, jednak podle vstupního věku členů. Formy členství se dělí na požadavek kremace bez obřadu a kremace s obřadem. Věková hranice rozhodná pro výši poplatku je 75 let věku (při vstupním věku pod 75 let je stanoven nižší poplatek, nad 75 let vyšší). V roce 2016 se ceny pohybují u kremace bez obřadu 14.300  Kč, resp. 17.160  Kč (pro vyšší věkovou kategorii), u kremace s obřadem 18.700  Kč, resp. 22.140  Kč (opět vyšší sazba pro vyšší věkovou kategorii).
Cílem spolkové služby není nahrazovat sociální službu, ale být především alternativou pro ty, kdo nemají blízké, kteří by jim vypravili pohřeb.

Přeji Vám ještě mnoho spokojených let.

S pozdravem

Martina Tesařová