Je nutné k žádosti o příspěvek doložit lékařské zprávy?

Odpověď na dotaz ze dne 16. prosince 2014 zobrazit původní dotaz
Dobrý den, prosím o informaci, jestli je nutno k žádosti o navýšení příspěvku na péči doložit vyšetření odborných lékařů /neurologie,ortopedie,interna.../.Maminka /85/ v současné době pobírá příspěvek 800,-Kč,její zdravotní stav se ale v posledním půlroce natolik zhoršil, že se kvůli zhoršující se bolesti páteře a kolenou stěží pohybuje mezi postelí a toaletou, odmítá vyjít z bytu i k lékaři. Praktická lékařka také návštěvu u ní doma odmítá. Děkuji předem za vyjádření.
Irena Božovská
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se, jak postupovat při žádosti o navýšení příspěvku na péči.

Vážená paní Božovská,

píšete o své mamince, které je 85 let a pobírá první stupeň příspěvku na péči. Chcete požádat o jeho navýšení, protože se maminčin zdravotní stav za posledního půl roku velmi zhoršil. Ptáte se, zdali je nutné k žádosti o příspěvek doložit zprávy z vyšetření dalších odborných lékařů. Praktická lékařka k Vám odmítá přijít na návštěvu.

Návrhu na změnu výše přiznaného příspěvku na péči můžete přiložit výsledky vyšetření, i když není zcela jasné, jestli to urychlí její vyřízení. Důležité je, abyste v žádosti uvedla pouze jednoho lékaře, a to praktického. V opačném případě to proces vyřízení prodlouží, protože úřad bude žádat dokumentaci od všech uvedených lékařů. Praktická lékařka by měla mít proto dodané všechny výsledky vyšetření.

Více informací naleznete na našem portále v odkaze Příspěvek na péči.   

Přeji Vám rychlé a úspěšné vyřízení Vaší žádosti.

S úctou

Olga Stránská